Logopedia na piątkę!

Magda Dzienian jako pierwsza zdała egzamin magisterski
Kierunek logopedia na UWM ma już swoich pierwszych absolwentów studiów magisterskich. Świeżo upieczeni adepci logopedii zdali końcowe egzaminy z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi.

Dwa dni (17-18.06) trwały pierwsze egzaminy magisterskie na kierunku logopedia prowadzonym w Instytucie Polonistyki i Logopedii UWM. Przed komisją egzaminacyjną stanęło kilkanaścioro magistrantów. Wszyscy zdali z wynikiem bardzo dobrym i dobrym.

- Studia magisterskie ukończyło 19 osób, ale kilkoro wybrało termin egzaminów we wrześniu. Ci, którzy zdają teraz, zdają śpiewająco! Większość ocen to 5. Studenci są naprawdę bardzo dobrze przygotowani – mówi z dumą dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz z komisji egzaminacyjnej.

Absolwenci logopedii nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie.

- Większość pracowała już na studiach – w szkołach, przedszkolach, ośrodkach terapeutycznych. Nabyli więc szlifu zawodowego i zdecydowanie łatwiej im było odpowiadać na pytania egzaminatorów. Pytania były zróżnicowane, związane też z miejscem pracy absolwentów – dodaje dr Osowicka-Kondratowicz.

Jako pierwsza przed komisją egzaminacyjną stanęła Magdalena Dzienian (na zdj.). Egzamin zdała z doskonałym wynikiem.

Wśród świeżo upieczonych magistrów jest też Marta Dziewiór. Egzamin magisterski zdawała drugiego dnia i zdała także z oceną bardzo dobrą.

- Jeszcze czuję stres egzaminacyjny, pewnie dopiero za jakiś czas dotrze do mnie, że już się obroniłam - mówi.

Marta już pracuje w zawodzie, w przedszkolu.

- Jestem zadowolona, realizuję się w pracy. Ze studiów jestem bardzo zadowolona, to był dobry wybór. A teraz zasłużone wakacje – dodaje.

Na interdyscyplinarnym kierunku logopedia na UWM zajęcia prowadzą wykładowcy z wydziałów Humanistycznego, Nauk Społecznych i Lekarskiego oraz doświadczeni logopedzi z dodatkowymi specjalizacjami, m. in z neurologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej, logopedii medialnej.

mah

w kategorii