Lekkoatletyka: złoty Smosarski, srebrny Bukowiecki

Dominik Smosarski z trenerem Zbigniewem Ludwichowskim.
Lekkoatleci z AZS UWM - Dominik Smosarski i Konrad Bukowiecki zdobyli medale na 63. Halowych Mistrzostwach Polski.

Znakomicie spisali się zawodnicy AZS UWM Olsztyn w Halowych Mistrzostwach Polski które odbyły się w Toruniu. Mistrzem Polski na 200 m z czasem 21.28  został student pierwszego roku wydziału Nauk Społecznych Dominki Smosarski. Dominik Smosarski jest jednym z bardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Uczestniczy w programie TEAM 100 finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do tej pory jego rozwój hamowały kontuzje, jednak ten sezon przepracował solidnie, co od razu zaowocowało znakomitym wynikiem. Niestety Dominik Smosarski nie będzie startował w Halowych  Mistrzostwach Europy z tego względu że w programie zawodów nie ma 200 m. Trenerem Dominika Smosarskiego jest Zbigniew Ludwichowski.

Wicemistrzem Polski został Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą z wynikiem 20,78. Przegrał rywalizację z Michałem Haratykiem  aktualnym Mistrzem Europy. Do końca nie było wiadomo czy Konrad wystartuje z powodu przeziębienia. Konrad Bukowiecki uzyskał minimum na Halowe Mistrzostwa Europy gdzie będzie bronił tytułu. Trenerem Konrada jest Ireneusz Bukowiecki.

63. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – Toruń 2019
(miejsca reprezentantów z Warmii i Mazur)

1. miejsce: Dominik Smosarski (KS AZS UWM Olsztyn) – bieg na 200 metrów;
2. miejsce: Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) – pchnięcie kulą;
5. Sebastian Łukszo (PKS Gwardia Szczytno) – pchnięcie kulą;
7. miejsce: Kacper Kozłowski (KS AZS UWM Olsztyn) – bieg na 800 metrów;
8. miejsce: Andrzej Naszko (PKS Gwardia Szczytno) – pchnięcie kulą;
9. miejsce: Justyna Jelska (KS AZS UWM Olsztyn) – bieg na 1500 metrów;
11. miejsce: Kacper Kozłowski (KS AZS UWM Olsztyn) – bieg na 400 metrów.

SWFiS