Kurs z wiedzy o społeczeństwie w Instytucie Nauk Politycznych

Zmień rozmiar tekstu

Już 21 kwietnia rusza 8. edycja kursu z zakresu wiedzy o społeczeństwie organizowanym przez Instytut Nauk Politycznych na Wydziale Nauk Społecznych.

Kurs adresowany jest do tych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, chcących zdawać egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie lub myślą o podjęciu studiów na kierunkach politologia, bezpieczeństwo narodowe lub pokrewnym. Zajęcia poprowadzi młoda i wysoko wykwalifikowana kadra uniwersytecka.

Wykłady skumulowane są w 5 blokach tematycznych i obejmują takie zagadnienia jak: międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze, doktryny i ideologie, organizacje międzynarodowe, systemy polityczne i samorząd terytorialny.

Celem naszych zajęć jest zaprezentowanie oferty i możliwości Naszego Uniwersytetu. Jak również pokazanie UWM „od środka” – wykłady, w przeciwieństwie do lekcji trwają 1,5 godziny a nie 45 minut, tak jak na prawdziwych studiach. Dzięki wsparciu władz rektorskich oraz władz dziekańskich Wydziału Nauk Społecznych kurs WoS odbywa się już po raz 8. Jego niesłabnąca popularność pokazuje, że jest to inicjatywa jak najbardziej potrzebna i oczekiwana – opowiada dr Karolina Tybuchowska-Hartlińska

Miejsce spotkań: Instytut Nauk Politycznych, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Olsztyn,  ul. Szrajbera 11, s. 217.

Termin: 21 kwietnia 2018 r. (sobota) od godz. 9:00 do 18:00

Uczestnictwo w kursie: jest bezpłatne i zostanie udokumentowane certyfikatem.

Zgłoszenie: prosimy o wypełnienie zgłoszenia drogą elektroniczną do 18.04.2018