Krystian Filipek nowym przewodniczącym samorządu studenckiego UWM

Zmień rozmiar tekstu

Krystian Filipek
Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma nowego przewodniczącego. To Krystian Filipek z Wydziału Nauk Technicznych. Na stanowisku zastąpił Pawła Stefanowicza. Wybory odbyły się 27 października.

Krystian Filipek kierował dotąd pracą Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego na Wydziale Nauk Technicznych UWM. Był także koordynatorem akcji „Kortowo na sportowo”. Jako przewodniczący RUSS UWM zamierza skupić się na dbaniu o interesy studentów - jeszcze bardziej wsłuchując się w ich potrzeby. Chce także postawić na działania kulturalne i sportowe. Możemy spodziewać się bardziej ambitnych niż dotąd propozycji imprezowych. Kortowiada bez disco-polo? Trzymamy kciuki!

Paweł Stefanowicz - dotychczasowy przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM stracił mandat, ponieważ ukończył studia. Przez kolejny rok prezydium RUSS UWM tworzyć będą: Dominika Reszka (I wiceprzewodnicząca - Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa), Martyna Witulska (II wiceprzewodnicząca - Wydział Nauk Społecznych) oraz: Dominik Derdoń (Wydział Nauk Technicznych - członek prezydium) i Przemysław Piech (Wydział Nauk o Środowisku - członek prezydium). Sekretarzem został Tymoteusz Tyrajski (Wydział Matematyki i Informatyki). Funkcję rzecznika prasowego nadal pełnić będzie Arkadiusz Stępień-Miernikowski (Wydział Humanistyczny), dziennikarz Radia UWM FM.

Źródło: Radio UWM FM