Krystian Filipek kolejną kadencję przewodniczącym RUSS

Skład RUSS
Krystian Filipek nadal będzie kierował samorządem studenckim UWM. Wybory odbyły się 25 października.

Krystian Filipek z Wydziału Nauk Technicznych został przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego na kolejną kadencję. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Krystian Filipek do składu prezydium RUSS zaproponował następujące osoby: Karolinę Kustrę (Wydział Teologii), Martynę Witulską (Wydział Nauk Społecznych), Przemysława Piecha (Wydział Nauk o Środowisku) oraz Kacpra Reczkowskiego (Wydział Prawa i Administracji). Rzecznikiem prasowym RUSS UWM został Błażej Szumała (Wydział Prawa i Administracji) a sekretarzem - Barbara Kloc (Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa).

- Naszym głównym zadaniem jest 60. Kortowiada. Będzie to szczególna impreza. Mam nadzieję, że uda nam się zrobić to na większą skalę niż dotychczas - mówił po wyborach Krystian Filipek.
Podtrzymał też swoją deklarację sprzed roku, że na dużej scenie juwenaliów nie usłyszymy zespołów disco polo.

- Moim zdaniem to się sprawdziło. Nie jestem jakimś przeciwnikiem disco polo, ale uważam, że do tego jest namiot, do tego są mniejsze sceny. Jeśli chodzi o koncepcję juwenaliów - zależy mi na tym, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego chciałbym, żeby były zróżnicowane. Żeby zarówno fan rapu jak i fan rocka znalazł coś dla siebie. A także fani muzyki rozrywkowej. Na pewno nie zabraknie dużych nazwisk z polskiej sceny muzycznej – dodał przewodniczący.

Na Kortowiadzie 2019 wystąpi na pewno zespół Ohokoko! - laureat konkursu Kortofest 2018. Kolejnego gościa imprezy poznamy jeszcze jesienią. Będzie to zwycięzca plebiscytu Kormoran Kortowiady.
Wśród głównych zadań RUSS na najbliższe miesiące Krystian Filipek wymienił także wdrażanie Ustawy 2.0.

- Jesteśmy odpowiedzialni za dopilnowanie, żeby interesy studentów nie zostały pominięte. Będziemy także koordynować działania komisji i pracować nad nowym statutem uczelni - informował.
Co czeka studentów w roku akademickim 2018/2019? Cykliczne zajęcia sportowe, czyli Kortowo Na Sportowo (w piątki o 20:30 w hali sportowej w Kortowie), występy kabaretowe i stand-up'owe pod hasłem Coolturalny Student to już stałe wydarzenia, które co roku organizuje z myślą o studentach RUSS. W tym roku dodatkowo samorząd planuje organizowanie cyklicznych koncertów w kortowskich klubach.

- Bardzo zależy mi na tym, żeby podtrzymać to, co robiliśmy w zeszłym roku. Przede wszystkim poprawienie relacji samorządu ze studentami, żeby wiedzieli, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Jesteśmy dostępni dla studentów od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-13:00. Również można się do nas odzywać na facebooku. Chciałbym, żeby studenci zgłaszali się do nas, a nie szukali często bardzo dziwnych rozwiązań na własną rękę - podkreśla Krystian Filipek.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego planuje także organizować szkolenia dla studentów oraz spotkania ze specjalistami, które będą kończyć się otrzymaniem wartościowych certyfikatów.

syla, radio UWM.FM