Kortowski Mikołaj zbiera dla Asi

Asia  Łuczyńska na wózku
Samorząd studencki UWM kolejny raz rusza z akcją charytatywną „Kortowski Mikołaj”. W tym roku studenci chcą pomóc Joannie Łuczyńskiej, studentce 2. roku administracji i cyfryzacji na Wydziale Prawa i Administracji.

Joanna od dziecka choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz wodogłowie. Mimo wielu operacji, terapii i rehabilitacji Asia na co dzień musi poruszać się na wózku, ponieważ cierpi na niedowład ciała poniżej pasa. Na co dzień udziela się w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, pomagając młodym, niepełnosprawnym osobom, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, w nauce codziennych czynności. Interesuje się fotografią oraz jest bardzo aktywna społecznie.

Pokażmy, że dobro wraca – apelują studenci. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na nowy wózek inwalidzki dla Asi. Będzie to specjalny, dopasowany wózek aktywny ręczny, dzięki któremu będzie mogła usamodzielnić się jeszcze bardziej. W tym roku zbiórkę realizujemy przy współpracy z Charytatywnie Allegro. Kupujcie cegiełki, licytujcie przedmioty lub sami wystawiajcie rzeczy na aukcji charytatywnej w ramach Kortowskiego Mikołaja!

Drodzy studenci, nauczyciele, członkowie społeczności akademickiej oraz wszyscy internauci, którym nie jest obojętny ludzki los! Pandemia w tym roku pokrzyżowała nasze plany i postawiła przed nami wszystkimi wyzwanie niesienia pomocy w świecie online. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Asi, która potrzebuje tak niewiele, aby czynić jeszcze więcej dobra wokół siebie. Liczy się każda złotówka, każda cegiełka, każdy najdrobniejszy gest! Wiemy, że wpłata poprzez stronę internetową może zająć nam więcej czasu niż wyjęcie monet z portfela i wrzucenie ich do puszki, ale niech to nas nie ogranicza!

To, że akcja ma miejsce na chwilę przed Bożym Narodzeniem sprawia, że możemy przekazać piękny, świąteczny prezent Asi. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji i tegoroczną, VII edycję zbiórki, organizujemy poprzez Allegro Charytatywni.

Link do zbiórki: https://russ.uwm.edu.pl/km2020

Więcej o akcji: https://russ.uwm.edu.pl/kortowski-mikolaj/

Na stronie RUSS UWM obejrzyjcie film, aby bliżej poznać Asię, która podzieliła się w nim z nami nieskończonym optymizmem oraz radością życia. Mamy nadzieję, że Wam też one się udzielą.

opr. lek