Kortowski Mikołaj - VIII edycja

VIII edycja Kortowskiego Mikołaja
Kortowski Mikołaj to koleżeńska zbiórka przedświąteczna, mającą na celu pomoc finansową studentom znajdującym się w trudnej sytuacji. Tym razem akcja odbywa się z myślą o Patryku Laskowskim, studencie Wydziału Humanistycznego.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego po raz ósmy organizuje zbiórkę charytatywną wspierającą wybranego studenta. Pieniądze można przekazywać nie tylko do puszek wolontariuszy Samorządu Studenckiego na wydziałach i całym terenie Kortowa, ale również za pośrednictwem Allegro Charytatywni. Na Allegro znajduje się wiele ofert, które można wylicytować - swoją "cegiełkę" można więc dołożyć, nie ruszając się z kanapy. Warto, bo każdy grosz się liczy!

Jaki jest cel zbiórki?

W tym roku w ramach Kortowskiego Mikołaja zbieramy środki dla Patryka Laskowskiego. Choruje on na miopatię wrodzoną i obniżone napięcie mięśniowe, przez co porusza się na wózku. Patryk z powodu choroby nie ma zbyt wiele siły w rękach, dlatego podczas VIII edycji Kortowskiego Mikołaja zbieramy fundusze na przystawkę elektryczną do wózka. Dzięki niej Patrykowi będzie się łatwiej poruszać. 

Kim jest Patryk?

Patryk Laskowski jest studentem III roku Historii oraz II roku wojskoznawstwa na Wydziale Humanistycznym na naszym UWM. Interesuje się motoryzacją i historią wojskowości, a także technologią. Jest również początkującym operatorem drona! Wszędzie go pełno, bo jako osoba aktywna społecznie, Patryk udziela się w Radzie Wydziałowej Samorządu Studenckiego oraz w Komisji ds. Równości Szans. Jak zapewniają przedstawiciele RUSS, wychodzi mu to znakomicie.

Przedstawiciele Samorządu apelują: "Kochani nauczyciele, studenci, członkowie społeczności akademickiej UWM oraz wszyscy, którzy to czytacie – jeżeli lubicie i chcecie pomagać, przekonajcie się, że dobro naprawdę wraca!". Za dodatkową zachętę, by wesprzeć Kortowskiego Mikołaja w jego chęci pomagania, niech służą uśmiechnięte twarze osób, które wcześniej zostały przez niego obdarowane. O poprzednich edycjach zbiórki można przeczytać na stronie internetowej RUSS. Tam też znajduje się więcej informacji na temat tegorocznej akcji.