Kortowski Mikołaj 2016

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM zaprasza wszystkich do wsparcia 3. edycji Kortowskiego Mikołaja, czyli koleżeńskiej zbiórki. Ma ona na celu pomoc finansową studentom naszego Uniwersytetu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

W tym roku pomagamy Krzysiowi, który jest  studentem IV roku administracji na Wydziale Prawa i Administracji na naszym Uniwersytecie i od urodzenia ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Porusza się na wózku inwalidzkim. W ciągu tygodnia przechodzi 2 zabiegi rehabilitacyjne po półtorej godziny oraz masaż klasyczny-leczniczy, aby usprawnić przepływ krwi w kończynach w celu utrzymania sprawności stawów i mięśni szkieletowych. Obecnie mieszka w Domu Studenckim nr 1 razem ze swoim  dziadkiem, który pomaga mu w czynnościach codziennych, transporcie na uczelnię oraz w poruszaniu się na zajęcia. Dziadek jest po zabiegu wstawiania bajpasów i boryka się z problemami mięśni, przeciążony codziennym zmaganiem się z wózkiem Krzysia oraz opieką nad nim. 

Zbiórka trwa do 11 grudnia na wszystkich wydziałach UWM oraz na terenie całego kampusu. Studenci z identyfikatorami zbierają pieniądze do puszek. Zebrane fundusze w całości przeznaczymy na leczenie. Chcemy pomóc Krzyśkowi w opłaceniu rehabilitacji, lecz jest też wiele innych możliwości pomocy – np. na nowy wózek inwalidzki.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie zachęca wszystkich studentów do wzięcia udziału w akcji. Warto pamiętać o tym, że zdrowie jest najważniejsze i pomoc innemu studentowi zawsze powinna być dla nas priorytetem. Zwłaszcza teraz, kiedy ta pomoc może okazać bezcenna.

RUSS

w kategorii