Kortowscy sygnaliści z nagrodami

W dniach 2-3 czerwca w Brodnicy odbył się 12. Międzynarodowy Festiwal Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2018" i 9. Turniej fanfar i hejnałów. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Artemis” wrócił z tych imprez z kilkoma nagrodami.

W Brodnicy w mistrzowskiej kategorii sygnałowej A kortowska grupa zajęła 1. miejsce natomiast w konkursie muzyki salonu hubertowskiego uplasowała się na pozycji 2. Nagrody zdobyli także soliści. Alicja Staruch zajęła w klasie początkujących 2. miejsce. Gra od pół roku. Mikołaj Ciesielski - kierownik zespołu zając 2. miejsce w kategorii solistów średniozaawansowanych i również 2. -  w Turnieju fanfar i hejnałów.

„Artemis” jest bardzo młodym, bo powstałym w lutym 2014 roku, ale prężnie rozwijającym się zespołem. Od 3 lat działa w strukturze Akademickiego Centrum Kultury UWM. W ubiegłym roku zajął 3. miejsce (na 22 konkurentów) w Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Nowym Sączu. Była to impreza rangi mistrzostw Polski. Obecnie liczy 7 członków.