Kortowo na sportowo

„Kortowo na sportowo” to nowy cykl imprez, tym razem sportowych, przygotowany przez samorząd studencki. W niedzielę 6 marca odbyło się już drugie spotkanie. Jak było tym razem?

Spotkanie rozpoczęła zumba, którą żywiołowo poprowadziła Kaja Jeziorska - studentka V roku medycyny na UWM. Nauka tego tańca stanowiła jakoby rozgrzewkę. Tymczasem uczestnicy przeszli pełną serię wyczerpujących ćwiczeń fitness. Wykonywali je pod okiem Agaty Piotrowskiej - trenerki personalnej z klubu „Fitness Club Sylwetka” Choć po półtoragodzinnych zmaganiach widać było wielkie zmęczenie uczestników, wszyscy wykonywali ćwiczenia z uśmiechem na twarzy.

- Było super! Akcja to bardzo dobry pomysł. Powinna trwać jak najdłużej - zapewnia Adrianna Auguścik - studentka IV roku ekonomii.

„Kortowo na sportowo” to nie tylko okazja na poprawienie swojej kondycji, ale również na wygranie atrakcyjnych nagród. Tym razem do zgarnięcia był darmowy wstęp na bieg przełajowy Speed Crosse Race, który odbędzie się w Olsztynie 14 maja. Zwyciężczynią konkursu została Agata Armatowska- studentka V roku geodezji i kartografii.

Cykl ruszył 28 lutego i potrwa do Kortowiady. Spotkania są bezpłatne i odbywają się w każdą niedziele o godz.18.30 w hali sportowej w Kortowie ( ul. Prawocheńskiego 7). Podczas imprezy „Kortowo na sportowo” odbywają się różne zajęcia sportowe z trenerami i dietetykami. Odbędą się również wykłady na temat zdrowego trybu życia i skutków małej aktywności fizycznej. Zajęcia sportowe są przeznaczone zarówno dla studentów jak i dla mieszkańców Olsztyna. Na pomysł wpadli członkowie RUSS. Głównymi opiekunami jest dwoje studentów UWM: Kaja Jeziorska i Krystian Filipek.

- Naszym celem jest rozruszanie studentów i zmotywowanie ich do ćwiczeń. Ciągłe siedzenie przed komputerem nikomu nie służy, a aktywność jest z pożytkiem dla nas - wyjaśnia Patryk Ratajczak- rzecznik prasowy RUSS.

 

Tekst i fot. Wioleta Wróbel, studentka

 

 

 

w kategorii