Kortowiada wraca z kosmiczną energią! Znamy termin juwenaliów UWM

Organizatorzy ujawnili pierwsze informacje na temat 62. edycji Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia odbędą się w dniach 24-27 maja. Na scenie nad Jeziorem Kortowskim wystąpi 15 artystów.

Kortowiada, uhonorowana ostatnio nagrodą Pro Juvenes dla najlepszych juwenaliów w Polsce, wraca na swoje tradycyjne miejsce w kalendarzu. Studenckie święto odbędzie się ponownie w maju. Scena główna ponownie stanie na urokliwej i przyjaznej dla uczestników plaży kortowskiej, a koncerty odbywać się będą od 25 do 27 maja.

Bilety na juwenalia UWM można kupić na stronie: >>> bilety.kortowiada.pl 

 

 

AKTUALIZACJA (24.01.2023 r.) - IGO ZAŚPIEWA NA KORTOWIADZIE 2023

Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w naszym kraju. W 2009 roku założył rockowy zespół Clock Machine. Publiczności dał się poznać także jako połowa elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. Wystąpił na wielu polskich festiwalach i współpracował z takimi artystami, jak Mrozu, Sokół czy Miuosh.

Po wielu latach na scenie, podjął decyzję o ponownym debiucie - tym razem jako solowy artysta. Owocem ostatnich dwóch lat pracy był wydany w listopadzie album "IGO".

- Wydał 9 albumów z innymi artystami. Jest także znany z Męskiego Grania. Teraz pora na występ na Kortowiadzie! - mówiła w studiu Radia UWM FM rzeczniczka juwenaliów UWM Natalia Nowak.

AKTUALIZACJA (17.01.2023 r.) - PEZET PIĄTĄ GWIAZDĄ JUWENALIÓW UWM

Line-up Kortowiady nabiera kształtu - do grona gwiazd 62. edycji juwenaliów w Olsztynie dołączył Pezet, czyli Paweł Kapliński.

Artysta pojawił się na polskiej scenie już prawie 25 lat temu i od momentu debiutu nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów. Podejmował wiele nieoczywistych decyzji artystycznych, które skutkowały najczęściej sukcesami. Rekordy sprzedaży poszczególnych albumów sprawiły, że każde kolejne wydawnictwo Pezeta zapisało się w historii polskiego hip-hopu. To autor takich hitów jak „Seniorita”, „Ukryty w mieście krzyk” czy „Nisko jest niebo”. Jego ostatni album „Muzyka Komercyjna” ukazał się w 2022 roku.

- To osoba, która wiele zrobiła w polskim hip-hopie. Ostatnie dwa albumy - mimo przerwy, mimo zmian - zostały świetnie przyjete. Każdy kolejny zapisał się w historii. Więc ten koncert będzie nie lada gratką dla młodszych i bardziej doświadczonych słuchaczy - mówiła w rozmowie z Piotrem Szauerem Natalia Nowak.

Dodajmy, że trwa właśnie konkurs na projekty kortowiadowych koszulek wydziałowych.

- Projekt może zgłosić każdy, kto ma umiejętności graficzne. Na zgłoszenia czekamy do 21 stycznia. Zwycięski projekt zostanie wybrany podczas głosowania na FB stronach Rad Wydziałowych Samorządu Studenckiego. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrodę - 200 złotych - zaznaczyła rzeczniczka Kortowiady.

 

AKTUALIZACJA (10.01.2023 r.) - GIBBS ZAGRA NA KORTOWIADZIE 2023

Czwartym artystą, który dołączył do grona gwiazd Kortowiady 2023, jest Gibbs - jeszcze niedawno znany wyłącznie jako producent muzyczny. Jako wokalista z autorskim albumem "Czarno na białym" zadebiutował w 2021 roku.  Minony rok minął mu pod znakiem koncertów: odwiedził wiele polskich miast w ramach trasy "Czarno na białym Tour". A teraz czeka go pierwszy koncert na najlepszej studenckiej imprezie w Polsce!

- W ostatnim czasie zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych polskich artystów w serwisie YouTube. Jego utwory są często odtwarzane - mówiła w Radiu UWM FM rzeczniczka Kortowiady. - Jego wejście na scenie jako wykonawca - a nie tylko producent muzyczny - okazało się strzałem w dziesiątkę! Album został świetnie przyjęty przez fanów.

 

 


AKTUALIZACJA (3.01.2023 r.) - BRYSKA PIERWSZY RAZ ZAŚPIEWA NA KORTOWIADZIE


Organizatorzy Kortowiady ujawnili, że na scenie w miasteczku akademickim UWM wystąpi bryska.

Młoda wokalistka od trzech lat regularnie wydaje kolejne single (wcześniej jako  Gabees oraz Bryella). Jej utwory bardzo szybko zdobywają szczyty radiowych list przebojów, dzięki czemu nieustannie powiększa się grono fanów młodej wokalistki. Debiutowała w 2021 roku EPką "jestem bryska". W kwietniu 2022 roku wydała swoją pierwszą dużą płytę zatytułowaną "moja ciemność".

- Szybko zyskała rozgłos - dzięki swojej muzyce i charakterystycznemu głosowi. Wygląda też bardzo charakterystycznie. Ma wyrazisty styl. Myślę, że będzie wspaniałym gościem, który wystąpi na scenie głównej Kortowiady 2023" - mówiła w rozmowie z Piotrem Szauerem rzeczniczka juwenaliów UWM, Natalia Nowak.

 

 

AKTUALIZACJA (27.12.2022 r.) - ZNAMY NAZWISKO DRUGIEJ GWIAZDY!

Michał Szczygieł to drugi z muzycznych gości 62. Kortowiady. Artysta debiutował w 2018 roku singlem „Nic tu po mnie”. Jednak dużo większy rozgłos przyniósł mu wydany w 2020 roku utwór „Spontan”. W czerwcu 2021 roku ukazał się jego pierwszy album zatytułowany „Tak jak chcę”. Latem wrócił na szczyty radiowych list przebojów w całej Polsce z hitowym nagraniem „Adrenalina”.

- Dynamiczne popowe produkcje to zdecydowanie jego żywioł - zaznaczyła w Radiu UWM FM rzeczniczka Kortowiady Natalia Nowak. I przekonywała, że w programie tegorocznych juwenaliów nie zabraknie też gwiazd innych gatunków muzycznych. - Myślę, że każdy, kto wyrazi chęć uczestnictwa w Kortowiadzie, znajdzie naprawdę jakieś brzmienia, które będą mu w pełni odpowiadały.

 

AKTUALIZACJA (20.12.2022 r.) - RUSZA SPRZEDAŻ BILETÓW!


Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła pierwszą gwiazdę 62. Kortowiady. Pod koniec maja na plaży w miasteczku akademickim wystąpi Oki, czyli Oskar Kamiński. Raper pochodzi z Lublina. Debiutował w 2014 roku EP-ką "Szanuj". Do dziś wydał pięć dużych studyjnych krążków. Najnowszy to "Produkt47". Krążek uzyskał certyfikat dwukrotnie platynowej płyty w Polsce. A gościnnie udzielają się na nim m.in.: Taco Hemingway, Sobel, Young Igi czy Paluch.

- To ogłoszenie bardzo ucieszy fanów polskiego rapu. Trudno nie zwrócić uwagi na charakterystyczny głos Okiego. Jeśli ktoś nie kojarzy jego utworów z radia, to na pewno gdzieś pewnie dostrzegł jego kolczastą fryzurę - mówiła w studiu Radia UWM FM rzeczniczka Kortowiady Natalia Nowak.

 

 
 
 
 

Kortowiada 2023 - co już wiemy?

Olsztyńskie juwenalia odbędą się w dniach 24-27 maja. Na scenie nad Jeziorem Kortowskim wystąpi 15 artystów.

- Podobnie jak podczas poprzedniej edycji wystąpi 15 artystów, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Zadowoleni będą zarówno fani rocka czy rapu, jak i miłośnicy muzyki alternatywnej bądź popu. Wszystkie kortowiadowe wieczory będzie można natomiast spędzić na Silent Party. W ciągu dnia na uczestników czekać będzie wiele atrakcji w postaci wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz rozrywkowych. Wiele z nich, wzorem lat poprzednich, będzie miało związek z wybraną tematyką - tłumaczy rzeczniczka Kortowiady. I zapowiada, że w 2023 roku będzie kosmicznie!

– Każdego roku wybierany jest inny motyw przewodni olsztyńskich juwenaliów, a podczas tej edycji będzie to tematyka kosmiczna. To konsekwencja naszej chęci zaangażowania się w Rok Mikołaja Kopernika, którym ustanowiono rok 2023. Od dłuższego czasu, będąc częścią społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, słyszeliśmy o intensywnych przygotowaniach do gloryfikacji schedy, którą zostawił po sobie uczony – tłumaczy Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. – Obok kulturalnej i rozrywkowej części naszego festiwalu studenckiego chcemy zrealizować szereg aktywności edukacyjnych oraz popularnonaukowych, które, mamy nadzieję, zainspirują naszych odbiorców do odkrywania złożoności otaczającego nas świata. Będziemy mogli puścić także wodze fantazji w aspekcie wizualnym.

Wzorem lat poprzednich kolejne karty będą odkrywane stopniowo – niecierpliwi mogą wypatrywać nowych ogłoszeń w każdy wtorek, począwszy od 20 grudnia.

red., mat. prasowe