Kormorany 2017. Polska też jest ciekawa

Zmień rozmiar tekstu

Aleksandra Draż i Paweł Blajda
Pasjonujące relacje z niezwykłych, a czasem ze zwykłych wypraw - to najważniejsza cecha Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży Kormorany.

Tegoroczny już 7. festiwal Kormorany odbył się w weekend w Kortowie w dniach 1-2 kwietnia. Jego organizatorem był Akademicki Klub Turystyczny, agenda Akademickiego Centrum Kultury. Impreza przyciągnęła do Kortowa setki słuchaczy, którzy wysłuchali kilkunastu opowieści bogato ilustrowanych zdjęciami i filmami uczestników. Za pośrednictwem autorów słuchacze odbyli podróże np. na Bałkany, do Gruzji, Arabii Saudyjskiej, na Spitsbergen, do Meksyku, Australii, Filipin i Bhutanu.

Główną nagrodę festiwalu Kormorany 2017 zdobyła Agnieszka Zakonek z Rzeszowa. Agnieszka opowiedziała o wyprawie rowerowej, ale nie zagranicznej, tylkopolskiej na szlaku Green Velo, który w minione wakacje razem z koleżanką przejechała w niecałe 3 tygodnie.

Agnieszka nie ukrywa, że pokonanie trasy, która wiodła przez 5 województw i miała ok 2 tys. km nie należało do najłatwiejszych

- Momentami było naprawdę ciężko, ale uważam, że było warto. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, bo Polska wcale nie jest łatwym tematem do opowieści. - Fajnie, że wreszcie ktoś docenił to, co mamy za rogiem. Można powiedzieć „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - podkreśla Agnieszka Zakonek (na zdj. poniżej).

Wyróżnienie festiwalu Kormorany 2017 otrzymali także Michał Marciniak, który opowiadał o zdobyciu najwyższego szczytu Iranu i o wędrówkach po górskich terenach Czeczenii i Dagestanu. Doceniono ponadto Tamarę Kanecką i Grzegorza Brzóska, którzy opisali Meksyk z perspektywy dwóch tamtejszych wulkanów. Nagrodę publiczności otrzymali Aleksandra Draż i Paweł Blajda, którzy z gitarami w ręku, podróżowali autostopem ze Szklarskiej Poręby do Serbii (na zdj.).

W Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Podróży co roku bierze udział coraz więcej uczestników.

opr. lek, Fot. Karolina Stasiowska, Bogusław Zdanowski SAF Jamnik