Konrad Bukowiecki wicemistrzem Europy

Bukowiecki i Haratyk
Konrad Bukowiecki zawodnik AZS UWM Olsztyn na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Berlinie zdobył tytuł wicemistrza Europy (7.08.). To jeden z największych sukcesów w jego karierze.

Na tegorocznych mistrzostwach w Berlinie Konrad Bukowiecki pchnął kula na odległość uzyskał 21,66 m i ustanowił nowy rekord Polski w kategorii U23. Do złotego medalu - który zdobył Michał Haratyk - zabrakło mu 6 cm. Niewiele brakowało, aby Konrad Bukowiecki w ogóle nie awansował do finału. W eliminacjach był dopiero 10. z bardzo słabym rezultatem 19,89 m. Wpływ miała na to kontuzja. Przez cały sezon Bukowiecki zmagał się z kontuzjami dłoni, a do Berlina przyjechał ze skręconą nogą.

Michał Haratyk należał do faworytów konkursu pchnięcia kulą. Konkurs finałowy najlepiej rozpoczął Niemiec - David Storl (21,41). W drugiej próbie dalej kulę pchnęli Haratyk (21,72) i niespodziewanie Bukowiecki (21,66). W kolejnych występach żaden rywal nawet nie zbliżył się do Polaków. Złoto zdobył Haratyk, srebro - Bukowiecki, a brąz - Storl, 3-krotny mistrz Europy.

W zawodach młodzieżowych Bukowiecki wiele razy stawał na podium, ale w mistrzostwach seniorów jego największym dotychczasowym sukcesem było halowe mistrzostwo Europy, które zdobył rok temu w Belgradzie.