Konrad Bukowiecki najlepszym sportowcem Warmii i Mazur 2019

Konrad Bukowiecki – kulomiot, członek Klubu Sportowego AZS UWM został najlepszym sportowcem Warmii i Mazur. Ale nie to nie jedyny przedstawiciel UWM wyróżniony przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej” w Plebiscycie na najlepszego sportowca Warmii i Mazur.

Już po raz 59. czytelnicy Gazety Olsztyńskiej mogli głosować na Najpopularniejszego Sportowca na Warmii i Mazurach. Podsumowanie plebiscytu dokonało się podczas corocznego Balu Sportu i Biznesu, który odbył się 22 lutego w hotelu Marina Club w Sile. Zwycięzcą plebiscytu czytelnicy gazety wybrali Konrada Bukowieckiego, kulomiota, wielokrotnego medalistę mistrzostw świata. To jego 2. zwycięstwo w tym plebiscycie. Pierwsze w 2017 r. Niestety sportowiec był nieobecny na gali. Nagrodę odebrał jego ojciec i trener - Ireneusz.

Oprócz najbardziej prestiżowej klasyfikacji – najpopularniejszy sportowiec - sportowcy i ich kluby z Warmii i Mazur zostali docenieni w wielu innych kategoriach, np. najpopularniejszy sportowiec akademicki, sportowiec bez barier, klub roku czy sportowe wydarzenie roku. Indykpol AZS Olsztyn miał swoich 3 przedstawicieli: siatkarza Pawła Woickiego, uznanego za najlepszego sportowca akademickiego oraz Jana Hadravę i Michała Żurka. Jan Hadrava – czołowy atakujący Indykpolu AZS otrzymał statuetką za 4. miejsce, a Michał Żurek - libero znalazł się na 9. pozycji w kategorii najpopularniejszego sportowca Warmii i Mazur.

Na zdj. Paweł Woicki w towarzystwie prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM, który wręczył mu nagrodę.

opr. lek, Fot. Gazeta Olsztyńska

w kategorii