Koncert z okazji nadania doktoratu h. c.

Zmień rozmiar tekstu

Zapraszamy społeczność akademicką oraz mieszkańców Olsztyna na koncert oraz wystawę zorganizowane z okazji nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. O. Blarrowi.

Koncert, w którym wystąpi sam prof. Oskar Gottlieb Blarr odbędzie się 14 października (piątek) o godz. 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Poprowadzi go Leszek Szarzyński, a wystapi:

Zespół "Pro Musica Antiqua" i goście pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego
Leszek Szarzyński - flet
Jerzy Szafrański - obój
Dominik Jastrzębski - klarnet
Michał Marcol - skrzypce
Monika Kościelnia - skrzypce
Fili Katrin Dakite - altówka
Paweł Panasiuk - wiolonczela
Oskar Gottlieb Blarr - fortepian
Agnieszka Panasiuk - fortepian
Lucyna Żołnierek Frenszkowska - fortepian
Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopran

W programie utwory prof. Oskara Gottlieba Blarra:

1. Utwór młodzieńczy na flet i fortepian (1969) Wariacje na temat chorału Marcina Lutra "Wir glauben all an einen Gott: (Taniec, Marsz, Zakończenie)
2. Ze zbioru "Die Kuerbishuette" (1982) - Serenada na klarnet i kwartet smyczkowy: Nr. 3 Polonaise; Nr. 5. Rondeau
3. Pieśń "Lied von Roten Sefchen" na sopran i fortepian (1997), tekst Heinrich Heine
4. En karem concerto na dwa fortepiany (1985) Części: Toccata, Polka (Simchat thora)
5. Inventionen i pieśń z tekstem Erwina Kruka "Nie tam" (2016) na sopran, fortepian, flet, obój i wiolonczelę - prawykonanie dedykowane zespołowi "Pro Musica Antiqua".

Nadaniu tytułu doktora honoris causa UWM towarzyszyć będzie również wystawa prezentująca prace graficzne Zbigniewa Urbalewicza inspirowane utworami Oskara Gottlieba Blarra.

ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!