Koncert najpiękniejszych kolęd

Sześć chórów pod kierunkiem artystów z Instytutu Muzyki UWM koncertowało w niedzielę 7 stycznia w olsztyńskiej katedrze. Olsztynianie usłyszeli najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Uniwersytecki noworoczny koncert kolęd w wykonaniu chórów dyrygowanych przez wykładowców z Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki UWM stał się już olsztyńską tradycją. I w tym roku olsztynianie w niedzielę 7 stycznia wypełnili staromiejską bazylikę, aby wysłuchać najpiękniejszych i najpopularniejszych kolęd i pastorałek.

- Od 6 lat spotykamy się z państwem na noworocznych koncertach. To piękna uniwersytecka tradycja. Chcemy pokazać, że Uniwersytet to nie tylko nauka i dydaktyka, ale także kultura i sztuka. Muzyka jednoczy nas wszystkich, zachęcam do wspólnego śpiewania - witał zgromadzonych w katedrze prof. Benedykt Błoński, dziekan Wydziału Sztuki.

W ponadgodzinnym koncercie wystąpili: zespół wokalny ARS CANTANDI prowadzony przez Honoratę Cybulę; chór ARS VOCALE – dyrygent Katarzyna Bojaruniec; chór BEL CANTO – dyrygent Jan Połowianiuk; chór CANTORES VARMIENSES – dyrygent Benedykt Błoński; zespół wokalny MUSICA IN VIA – dyrygent Katarzyna Bojaruniec oraz zespół wokalny PROFORMA – dyrygent Marcin Wawruk. Dodatkową atrakcją programu były jasełka przygotowane przez chórzystów z ARS CANTANDI pod kierunkiem Honoraty Cybuli.

Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie jednej z najpiękniejszych polskich kolęd Lulajże Jezuniu... Do chórzystów dołączyli widzowie.

- Dziękuję wszystkim zespołom, dziękuję prowadzącym ten koncert, organizatorom oraz państwu, którzy przyszliście na wspólne kolędowanie, za wspaniały koncert - zwrócił  się do wszystkich obecnych rektor prof. Ryszard Górecki, zamykając uroczystość. Prof. R. Górecki dołączył do słów podziękowania życzenia pomyślności na Nowy Rok.

mah

 

w kategorii