Klub Sportowy AZS UWM ponownie najlepszy

Zmień rozmiar tekstu

Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego to znowu najlepszy młodzieżowy klub sportowy w województwie warmińsko-mazurskim.

KS AZS UWM, podobnie jak w poprzednich latach, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji sportu młodzieżowego za 2015 r. Został za to nagrodzony podczas gali sportu młodzieżowego zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski. Gala odbyła się w filharmonii olsztyńskiej 7.04. KS AZS UWM Olsztyn zajął 1. miejsce w województwie, a 12. w kraju i wyprzedził m.in. KS Orzeł Elbląg, KS Baza Mrągowo, MKS Truso Elbląg oraz MTP Kormoran Olsztyn, SKS Start Olsztyn, W-MKS Olsztyn, LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, KS Budowlani Olsztyn, UKS SMS Olsztyn.

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał ponadto 22 zawodnikom nagrody pieniężne i 31 - stypendia sportowe. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli UWM. Wyróżnienia otrzymali: siatkarz Jakub Kochanowski - Indykpol AZS UWM SA, biegacze - Karolina Ciesielska i Karol Zalewski – oboje z KS AZS UWM Olsztyn. Tych dwoje zawodników otrzymało także nagrody, podobnie jak żeglarz Michał Burczyński - z KS AZS UWM. Kacper Kozłowski dostał jeszcze stypendium. Oprócz niego z klubu AZS UWM zarząd województwa stypendia przyznał pływaczce Justynie Dorocie Burskiej i Jakubowi Kochanowskiemu.

Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymali też trenerzy, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Wśród nagrodzonych znalazł się Zbigniew Ludwichowski – trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym AZS UWM w Olsztynie. Jego podopieczny to m.in. Karol Zalewski. Galę zwieńczył koncert Patrycji Markowskiej.

Wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz klubom wręczył Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa. W imieniu KS AZS UWM nagrodę odebrał prof. Janusz Piechocki, prorektor UWM ds. studenckich.

lek