Klub „Galeria” Stowarzyszenia Absolwentów UWM zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Kontakt”

Od 13 września br. w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM będzie można oglądać prace członków klubu branżowego „Galeria” Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz zaproszonych gości.

Klub „Galeria” istnieje dopiero rok, a Stowarzyszenie Absolwentów po raz pierwszy zorganizowało wystawę, w której autorami prac są zarówno jego członkowie, jak i osoby z zewnątrz. Jak wyjaśnia prezes „Galerii”, Maria Bentkowska, jej ideą była integracja środowiska absolwentów UWM.

- Członkowie klubu „Galeria” (wymienieni na plakacie po lewej stronie) zaprosili do udziału w tej wystawie po jednym gościu z zewnątrz, nienależącym do Stowarzyszenia. Chodzi o to, aby wychodzić poza nasze kręgi i nawiązywać nowe kontakty. W związku ze zróżnicowanym składem osobowym, różne są także obrazy, które weszły w skład tej wystawy. Są m.in. prace namalowane techniką akrylową, przetworzone zdjęcia, a nawet praca wyszywana techniką haftu krzyżykowego. Bardzo się cieszę, że grono osób malujących w Stowarzyszeniu Absolwentów stale się powiększa – wyjaśnia Maria Bentkowska

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Kontakt” odbędzie się 13 września br. o godz. 16:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM. Prace będzie można oglądać do 10 października br.