Kloszart zaprasza do "Windy"

Kloszart przygotowuje kolejną premierę. "Windę" będzie można zobaczyć 7 i 8 maja o godzinie 19:00 w Auli Teatralnej w Centrum Nauk Humanistycznych. Czarna komedia przeznaczona jest dla odbiorców powyżej 16 roku życia.
 
Spektakl „Winda” jest adaptacją sztuki Géralda Sibleyrasa „Napis”. Kloszarci postanowili przenieść francuską czarną komedię na polski grunt. W ich wydaniu jest to komedia unikająca cenzury, nieszczędząca sobie komentarzy na temat aktualnych wydarzeń.
 
W pewnym nowoczesnym blockhousie, zamieszkałym przez deklarujących otwartość, tolerancję i poprawność polityczną mieszkańców, pojawia się wulgarny napis dotyczący jednego z lokatorów. To z pozoru nieistotne zdarzenie przeradza się w aferę i narusza struktury świętego spokoju domowników, przyczyniając się do wielu groteskowych sytuacji. Spektakl opowiada o pozornej ludzkiej życzliwości i pogubieniu ludzi w szybko zmieniającym się świecie. Zalanie informacjami często wiąże się z bezrefleksyjnie powtarzanymi sloganami i rezygnacją z zagłębiania się w nowe teorie czy trendy.
 
Scenariusz: Gérald Sibleyras/ Zespół
 
Reżyseria: Zespół
 
Obsada:
Ewelina Jasińska
Karolina Obrębska
Magdalena Strzelec
Mateusz Mankiewicz
Bartosz Pękala
Maciej Słowikowski
 
 
Techniczne:
Alicja Kozłowska
Natalia Konończuk
 
w kategorii