Jubileuszowy turniej tenisa ziemnego w Kortowie

Tradycją stało się już to, że z końcem lata na Korcie profesorskim rozgrywany jest turniej tenisa ziemnego. Tym razem ta coroczna impreza sportowa odbyła się 10 września.

W tym roku turniej był dedykowany Tadeuszowi Szarejko - prezesowi kortu, emerytowanemu pracownikowi UWM, który świętował przypadający w tym roku podwójny jubileusz: 55-lcie gry tenisowej oraz 80. rocznicę urodzin.

Turniej jak zawsze rozgrywany był w nieco innej formie tj. systemem tzw. rosyjskiej ruletki do dwóch wygranych dużych „tie breaków” (każdy do 10 punktów). To zawsze zapewnia większą zabawę i umożliwia rozegranie turnieju w jednym dniu. Do rywalizacji jak zawsze przystąpili aktualni i emerytowani pracownicy UWM oraz przyjaciele kortu.

Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym” oraz wyjątkowo zaciętych bojach wyłoniono zwycięskie pary deblowe, które nagrodzono pamiątkowymi statuetkami odpowiednio za zajęte miejsce:

I miejsce Władysław Nowosielski/ Krzysztof Bartnikowski

II miejsce Radosław Nowosielski/ Mirosław Mackiewicz

III miejsce Lech Smoczyński/ Ryszard Kowalczyk

IV miejsce Przemysław Sobiech/Władysław Chojnowski

V miejsce Zdzisław Lech/Zbigniew Piekarczyk

Organizatorami turnieju byli: SWFiS oraz KS AZS UWM - fundator nagród, a nad całością przebiegu imprezy czuwała jak zawsze mgr Krystyna Pieczulis-Smoczyńska z SWFiS.

ksm

w kategorii