Joanna Zachoszcz wystartuje na igrzyskach w Rio de Janeiro

Zmień rozmiar tekstu

Joanna Zachoszcz, Wydział Prawa UWM, Rio de Janeiro, olimpiada
Joanna Zachoszcz - studentka prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uzyskała kwalifikację olimpijską i wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawodniczka AZS UWM Olsztyn była ósma w zawodach kwalifikacyjnych na wodach otwartych na dystansie 10 kilometrów, które odbyły się w portugalskiej miejscowości Setubal. Na 20. pozycji uplasowała się druga z naszych zawodniczek Justyna Burska - studentka I roku turystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Joanna Zachoszcz do mety dopłynęła na ósmej pozycji, ze stratą ponad 52 sekund do triumfatorki, Chinki Xin Xin. To wystarczyło jednak do tego, aby zawodniczka AZS UWM mogła się cieszyć z awansu na igrzyska. Kwalifikację olimpijską uzyskiwało bowiem 9 najlepszych zawodniczek. W Rio de Janeiro wystąpi tylko 25 kobiet, a nasza zawodniczka będzie jedną z 12 pań reprezentujących stary kontynent. Druga nasza reprezentantka Justyna Burska także płynęła w czołówce wyścigu, zajmując nawet premiowaną awansem na igrzyska 6 pozycję. Na ostatnich okrążeniach jednak spadła na 20. miejsce.

Joanna Zachoszcz jest pierwszą kobietą z Warmii i Mazur, która ma przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro.

Serdecznie gratulujemy awansu na Igrzyska Olimpijskie Joannie Zachoszcz i jej trenerowi Jackowi Puciło.

Wyniki :
1. Xin Xin (Chiny)
2. Keri-Anne Payne (Wielka Brytania)
3. Samantha Arevalo (Ekwador)
4. Chelsea Gubecka (Australia)
5. Yumi Kida (Japonia)
6. Michelle Weber (RPA)
8. Joanna Zachoszcz (Polska)