Indywidualne zawody strzeleckie

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” dla uczczenia podziemia niepodległościowego lat 1944 - 1963 zapraszamy na otwarte indywidualne zawody strzeleckie.

Zawody odbędą się 5 września (sobota) na strzelnicy LOK w Lesie Miejskim. Tradycyjnie zawody powinny się odbyć 1 marca w Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", ale ze względu na panującą pandemię przeniesiono je. Zawody rozpoczną się zbiórką uczestników, na której przybliżona zostanie idea święta poświęconego żołnierzom tzw. drugiej konspiracji, którzy walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i zainstalowanym przez niego reżimem komunistycznym, płacąc za wierność swoim ideałom niejednokrotnie cenę najwyższą – cenę swego życia.

Zawody odbędą się w strzelaniu z karabinu sportowego centralnego zapłonu – Kcz 10 i pistoletu sportowego „GLOCK 17". Suma uzyskanych punktów z obu strzelań daje wynik końcowy. Zawody mają charakter otwarty, więc zapraszamy pracowników z rodzinami i studentów. Zawody zakończą się wręczeniem pucharów, nagród oraz medali dla wszystkich uczestników zawodów. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają na pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Więcej informacji na plakacie i na stronie Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w Olsztynie.

kierownik Katedry Wojskoznawstwa
i Interdyscyplinarnych Studiów Strategicznych
dr hab. Wiesław B. Łach, prof. UWM

w kategorii