Indykpol AZS Olsztyn w półfinale PlusLigi

Bilans weekendowych meczów w Rzeszowie dla Indykpolu AZS Olsztyn okazał się korzystny. Po dwu wygranych spotkaniach z Asseco Resovią olsztyniacy awansowali do półfinału Plus Ligi. Po raz pierwszy po 10 latach.

Po środowym przegranym w Olsztynie spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów, chociaż nadzieja nie opuszczała kibiców olsztyńskiej drużyny to wszyscy wiedzieli, że nie będzie łatwo. I nie było. Pierwszy -sobotni mecz (21.04.) olsztyniacy wygrali 3:1.

W pierwszym secie obie drużyny walczyły w sposób wyrównany. Ale końcówka należała do AZS i to on go wygrał. Drugi set należał do gospodarzy. W trzecim olsztyńscy zawodnicy odskoczyli rzeszowiakom i wygrali go pewnie. Zacięta walka o każdy punkt toczyła się w czwartym, ale znowu na finiszu seta bardziej skuteczni okazali się zawodnicy olsztyńscy.

Początek niedzielnego spotkania (22.04.) należał do ekipy z Olsztyna. Gospodarze szybko odrobili straty utrzymywali dwa „oczka” przewagi, Olsztyniacy przez całego seta starli się ich dogonić i podobnie jak w sobotnim pojedynku końcówka seta należała do nich. W drugim secie walka toczyła się z minimalna przewaga rzeszowiaków i tej przewagi nie dali sobie odebrać

O losach trzeciego seta znowu zadecydowała końcówka, w której znowu lepsi byli olsztyniacy. Chociaż początek czwartej partii należał do gospodarzy to potem walka na parkiecie była wyrówna do wyniku 20do 20. W nerwowej końcówce lepsi ponownie okazali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy całe spotkanie wygrali 3:1!

W półfinale Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle! Pierwszy mecz w olsztyńskiej hali Urania już w środę, rewanż w sobotę i ew. trzecie spotkanie w niedziele, w Kędzierzynie-Koźlu.