IJCRS 2017 Międzynarodowa Konferencja o Zbiorach Przybliżonych

Zmień rozmiar tekstu

logo konferencji
Wydział Matematyki i Informatyki UWM zaprasza w dniach 3-7 lipca na IJCRS 2017 Międzynarodową Konferencję o Zbiorach Przybliżonych.

Konferencja odbędzie się w budynku Starej Kotłowni  (Kortowo, ul. Prawocheńskiego). Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 3 lipca (poniedziałek) o godz. 8.30.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Rakesh Agrawal, jeden z najbardziej wpływowych informatyków, autor artykułów seminaryjnych poświęconych wydobywaniu danych i baz danych; Guoyin Wang profesor Wydziału Informatyki Uniwersytetu w Chongqing w Chinach; Grzegorz Rozenberg, absolwent Politechniki Warszawskiej, znany m.in. z prac poświęconych językom formalnym, teorii automatyki; dr Jan Komorowski profesor w Instytucie Biologii Komórkowej i Molekularnej Uniwersytetu w Uppsali.

Współorganizatorami są Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, POLISH-JAPANESE ACADEMY OF IT.

Serie konferencji IJCRS obejmują tematy poprzednich konferencji m.in. inżynierię wiedzy, wydobywanie danych, inteligentne systemy, naturalne obliczenia.

Patronat nad konferencją objęły m.in. INTERNATIONAL ROUGH SET SOCIETY, Komitet Informatyki Polskiej Akademii Nauk.