Grafiki prof. Małgorzaty Chomicz na wystawie w Tuluzie

plakat wystawy M. Chomicz
Od 7 czerwca do 23 lipca galeria Majorat we francuskiej Villeneuve-Tolosane prezentuje wystawę Małgorzaty Chomicz pt. „Cisza”.

Odwiedzający galerię MAJORAT W Tuluzie we Francji mogą obejrzeć prace z cyklu Cisza prof. Małgorzaty Chomicz, artystki wykładowczyni w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prof. Chomicz jest laureatką Europejskiego Triennale Grafiki Współczesnej 2019.

Nasza artystka dzieli swój czas pomiędzy Polskę a Włochy, gdzie jest profesorem grawerowania i sztuki książki.

Małgorzata Chomicz przy opracowywaniu swoich prac wykorzystuje różne techniki grawerskie, m.in. linoleografię, technikę bezpośredniego drukowania obrazów i grafiki poprzez grawerowanie na papierze, kartonie lub tkaninie. Jej prace utrzymane są w klimacie surrealizmu i oniryzmu i stanowią reinterpretację tematów należących do realnego świata.

Prof. Chomicz to artystka o międzynarodowej renomie, brała udział w ponad 260 artystycznych, krajowych i międzynarodowych wydarzeniach z zakresu grawerowania. Jej talent został doceniony i wyróżniony licznymi nagrodami i medalami honorowymi.

opr. mah