Gra w której nikt nie jest przegrany? - Ogólnopolska „Gra o karierę”

Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia dla studentów z całego kraju pod wspólnym szyldem „Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie”.

„Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie” to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-21 maja 2021, a cały program dostępny jest pod adresem https://graokariere.wordpress.com/najnowsza-edycja/

W ubiegłej edycji z warsztatów, sesji coachingowych, webinarów i innych atrakcyjnych form przygotowanych przez doradców zawodowych, doradców kariery, coachów kariery i trenerów Ośrodka Kariery UWM skorzystało kilkadziesiąt osób z uczelni z całej Polski.

– To była imponująca liczba z uwagi na fakt, że była to pierwsza edycja „Gry o karierę” w trybie on-line. Co więcej zdecydowanie większe było zainteresowanie ze strony studentów innych uczelni niż Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a to duży ukłon dla usług doradczych, które świadczy nasz Uniwersytet - podkreśla Ania Piotrowska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia, w skład którego wchodzi Ośrodek Kariery UWM. - Otwartość na studentów innych niż rodzimej uczelni to główne założenie wydarzenia, stąd, gdy kontaktowali się z naszym ośrodkiem studenci UWM z pytaniem czy mogliby skorzystać z propozycji innych uczelni, stanowczo do tego namawialiśmy, gdyż Ośrodek Kariery UWM mają na co dzień - zaznacza Ania Piotrowska.

Różnorodna tematyka tegorocznej edycji „Gry o karierę” powinna zaspokoić najbardziej wymagających koneserów rozwoju osobistego i zawodowego i tych zwyczajnie chcących popracować nad dokumentami aplikacyjnymi czy dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

- Nie zniżyliśmy lotów i jakość proponowanych paneli przez nasz Ośrodek Kariery nadal pozostaje na wysokim poziomie – dla zainteresowanych: „Sesja Q&A z Coachem Kariery”, „Life Coaching – jako skuteczne narzędzie na początku kariery – Otwórz się na pozytywne doświadczenia”, „Moje CV w branży IT!”. A w tym roku panelami„Job Interview Simulation – Mock Interview in English” prowadzonymi przez naszego English-speaking specialist z Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia proponujemy kontynuować i rozwijać sesje symulacji rozmów rekrutacyjnych w języku angielskim z udziałem expertów spoza UWM – o czym już niebawem będziemy informować – dodaje Ania Piotrowska.

- Tegoroczna konwencja edycji „Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie” jest szczególna bliska idei wdrażania i rozwijania modelu dostępności w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, stąd w ramach dobrych praktyk zaproponowanych przez Biura Karier z całej Polski, będziemy dzielić się doświadczeniami owej dostępności w kontekście niwelowania barier w dostępie do edukacji i życia akademickiego. W tegorocznej edycji zaproponowaliśmy panel „Life – interview: Doświadczenia absolwentki UWM z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy. Bariery do przeskoczenia” - mówi Ania Piotrowska.

O przesuwaniu granic, wytrwałości i odpowiednim nastawieniu, które pozwalają realizować własne cele i marzenia, studenci z całej Polski będą mogli posłuchać w wielu panelach w ciągu całego tygodnia.

- Bardzo nas cieszy, że tegoroczna edycja „Gry o karierę” drugi już raz może zintegrować społeczności akademickie z całej Polski i przedstawić cały wachlarz propozycji wsparcia od momentu wyboru studiów/kierunków, adaptację i rozwój w procesie kształcenia, po wybory przyszłości zawodowej. Właściwie zaopiekowany student, wyposażony w wiedzę, umiejętności oraz narzędzia do identyfikowania swojego potencjału to potencjalny zadowolony absolwent spełniający się zawodowo i śmiało identyfikujący się z Uczelnią – bardzo zależy nam na wzmacnianiu więzi i pozytywnych relacji zarówno ze studentami jak i absolwentami. W ubiegłym roku, tematyka paneli naszego Ośrodka Kariery przyciągnęła uwagę nie tylko studentów z innych uczelni w Polsce, ale również kandydatów na studia – niestety z uwagi  na konieczność wykorzystania w większości przypadków adresów mailowych w domenie uczelnianej lub niezbędne wskazanie Wydziału/Kierunku studiów podczas rejestracji, uczniowie i absolwenci szkół średnich rezygnowali z próby zapisów, ale nie z kontaktu z nami – zawsze znajdzie się sposób na możliwość rozmowy o przyszłości edukacyjno-zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Grze o karierę”. W dniach 17 – 21 maja 2021 Biura Karier będą DOSTĘPNE dla Ciebie! - podsumowuje Ania Piotrowska.

w kategorii