Futsalistki UWM z medalem

drużyna UWM
Trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej to wynik drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Poznaniu w dniach 25-28 lutego. Do finału awansowało 16 drużyn. Zespół UWM, chociaż trafił do bardzo mocnej grupy, zdołał awansować do czołowej ósemki. Tutaj najpierw przegrał w ćwierćfinale z ekipą Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (0:2), a w walce o miejsca 5-8 uległ rywalkom z Tarnowa (3:5) i Opola (1:5).

Ostatecznie kortowianki ukończyły tegoroczne „ampy” na 8. pozycji, ale - jak się okazało - jednocześnie na 3. wśród uniwersytetów, więc do domu wróciły z medalami. Po tych zawodach w mediach społecznościowych dziewczyny napisały: Drugi rok z rzędu wracamy z medalem z finału AMP w futsalu kobiet! Jesteśmy tym samym bogatsze o 12 spotkań i brąz w kategorii uniwersytetów. Poziom rozgrywek na AMP staje się coraz wyższy, co daje nam możliwość rozwoju, ale nie zatrzymuje nas przed osiąganiem coraz lepszych wyników oraz doganianiem najlepszych drużyn w kraju. Zdobywamy 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 3. miejsce w kategorii uniwersytetów! Gratulujemy zwycięstwa drużynie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kraków bez wątpienia stał się futsalową stolicą. Nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek na Akademickich Mistrzostwach Polski i już zaczynamy odliczanie.

- Rozegrałyśmy 6 meczów w półfinałach i tyle samo w finałach. Najtrudniejszy był mecz z drużynami Uniwersytetu Gdańskiego i Adma Mickiewicza. Dziewczyny z Gdańska wygrały eliminacje do grupy północnej. Były bardzo silne, ale po trudnym meczu to my z nimi wygrałyśmy. Pech dopadł nas w meczu z UAM - gospodarzem turnieju. Na półtorej minuty przed końcem spotkania wynik był 0:0 i to my przeważałyśmy na boisku, tylko piłka nie chciała wejść do bramki przeciwniczek. Niestety zaliczyłyśmy „rzut karny". To nas podłamało i za chwilę straciłyśmy 2. bramkę – wspomina Aleksandra Kojadyńska, bramkarka i kapitanka drużyny.

Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. wśród uniwersytetów to duży sukces kortowianek. Pandemia i zdalne nauczanie mocno pokrzyżowała ich plany. Część zawodniczek rozjechała się do domów, ale część została. Te, które zostały, wzmacniane przez dziewczyny dojeżdżające na treningi po 100 km, trenowały do półfinałów 2 razy w tygodniu, a przed finałem - 3 razy. Treningi kończyły o godz. 22.

Słaba płeć?

Skład UWM: Aleksandra Kojadyńska, Adrianna Krajewska – Adrianna Rosiak, Anna Siwicka, Paulina Mazurkiewicz, Marta Smolińska, Natalia Gralewska, Julia Otlewska, Monika Buć, Małgorzata Piotrak, Martyna Dąbrowska, Aneta Wasilewska, Natalia Piwko, Natalia Łapińska.

Trenerzy: Ewa Kuliś, Grzegorz Dubielski.

Mecze UWM w finałach AMP, grupa B: Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 0:4; Uniwersytet Gdański 3:1 (gole: Adrianna Rosiak, Marta Smolińska, Natalia Łapińska); Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 6:3 (Marta Smolińska, Adrianna Rosiak - po 2, Paulina Mazurkiewicz, Natalia Gralewska).
Ćwierćfinał: UAM Poznań 0:2; o miejsca 5-8: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie 3:5 (Natalia Łapińska 3); o 7. miejsce: Politechnika Opolska 1:5 (Anna Sawicka).
Kolejność: 1. Uniwersytet Jagielloński; 2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie; 3. AWF Kraków, (...) 8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Na zdjęciu: drużyna UWM z medalami Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów. Fot. FB drużyny

Źródło: Gazeta Olsztyńska

w kategorii