Fani gier dopisali. XIX Gamegrinder za nami

Około 250 osób odwiedziło w sobotę 11 czerwca Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie po dwuletniej przerwie zorganizowano XIX Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Na miejscu czekało na nie kilkaset gier planszowych, bitewnych czy karcianych.

Wydarzenie od kilku lat organizują wspólnie Biblioteka UWM w Olsztynie oraz Akademicki Klub Miłośników Fantastyki OLIFANT. "Z racji naszych możliwości lokalowych i organizacyjnych, bardzo chętnie wspieramy Akademicki Klub Miłośników Fantastyki. Biblioteka jest miejscem gościnnym. Każdy znajdzie tutaj miejsce na organizację różnych wydarzeń" - mówił Maciej Rynarzewski z Sekcji Promocji Biblioteki UWM. "Od kilku lat współorganizujemy Gamegrindera. To miejsce sprawdza się. Wróciliśmy po pandemii i jak widać po frekwencji - wszyscy czekali na to, żeby znowu spotkać się w Kortowie i pograć w gry planszowe, bitewne, karciane, wszystkie gry towarzyskie".

Wśród 250 osób, które odwiedziły w sobotę Bibliotekę UWM, nie brakowało zarówno najmłodszych, jak i starszych fanów gier planszowych. "Widać, że planszówki cieszą sie powodzeniem. Są z nami całe rodziny. Mimo pięknej pogody, planszówki cieszą sie powodzeniem" - mowiła Katarzyna Bikowska z Biblioteki UWM.

Gamegrinder odbywa się cyklicznie. Jeszcze przed pandemią były to dwie edycje w roku - zimą i późnią wiosną. "Rzucało nas po różnych miejscach. Odwiedziliśmy kilka uniwersyteckich budynków. Na dłuższy czas udało nam się zakorzenić w Akademickim Centrum Kultury. A od kilku edycji jesteśmy w kooperacji z Biblioteką Uniwersytecką" - przypomina Piotr Chodkowski z AKMF "Olifant".

O Konwencie można posłuchać w Radiu UWM FM.

Źródło: Radio UWM FM