Fakty

 • Studenci w Kortowie
  24/09/2021

  Salon Maturzystów znów tylko online

  Pandemia COVID-19 już drugi raz wymusiła na fundacji „Perspektywy”, aby Salon Maturzystów przenieść do Internetu. Warmińsko-Mazurski oraz Podlaski Salon Maturzystów zaprosiły kandydatów na studia do wirtualnych stoisk, gdzie przyszli maturzyści mogli poznać ofertę kształcenia i zadawać pytania.
 • Studenci z Turcji wraz z wykładowcami
  23/09/2021

  Z Turcji do Kortowa na praktyki

  Sześcioro studentów z Turcji zakończyło praktyki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM. Za kilka dni wrócą do domu, ale część z nich już planuje powrót do Olsztyna.
 • Wyróżniony Oddział Udarowy Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
  17/09/2021

  Sześć osób z UWM nagrodzonych Laurem Najlepszym z Najlepszych

  Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią na świecie, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej marszałek województwa wręczył Laury Najlepszym z Najlepszych (16.09.). Aż 6 z nich trafiło do studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
 • uczestnicy MSKN 2019
  16/09/2021

  Trwa jubileuszowe Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych

  Na UWM rozpoczęło się jubileuszowe 50. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „Seminarium Obrazowania Studenckiej Myśli Naukowej”. Referaty wygłosi 278 studentów i doktorantów z 31 uczelni.
 • Dr hab. Anita Frankowiak, prof. UWM
  15/09/2021

  Prof. Anita Frankowiak w I polskiej edycji programu o przywództwie akademickim

  Dr hab. Anita Frankowiak, prof. UWM z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej weźmie udział w I polskiej edycji prestiżowego międzynarodowego programu Academic Leadership Development Program (ALDP).
 • studenci na zajęciach
  08/09/2021

  Pedagogika UWM z pozytywną oceną programową

  Polska Komisja Akredytacyjna przyznała kierunkowi pedagogika pozytywną ocenę programową. Akredytację przyznano na najdłuższy możliwy okres, a więc na 6 lat.
 • 04/08/2021

  Absolwentka UWM na budowach świata

  Anna Mięsiak to absolwentka budownictwa oraz ergonomii i projektowania form użytkowych UWM. Budowlańcy na budowach świata widzą w niej tylko blondynkę. Ona fachowością zapędza ich tymczasem w kozi róg.
 • 04/08/2021

  Koniec ery człowieka?

  Kontynuujemy cykl artykułów dotyczących cyfrowej transformacji społeczeństwa oraz związanych z nią zjawisk – zarówno korzystnych, jak i zagrożeń.
 • Wioleta Wróbel
  03/08/2021

  Dobry start w trudny zawód

  Wioleta Wróbel - ubiegłoroczna absolwentka dziennikarstwa, a przez 5 lat studiów współpracownica „Wiadomości Uniwersyteckich UWM” w 13. Konkursie Dziennikarskim im. Seweryna Pieniężnego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymała wyróżnienie. Pierwszą nagrodę dostała w 2019 r. Na obie zapracowała rzetelnie.
 • studenci w trakcie zajęć
  02/08/2021

  Wysokie miejsce UWM w rankingu Uniwersytetu w Leiden

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znalazł się w gronie największych i najlepszych uczelni świata w rankingu przygotowywanym przez Uniwersytet w Leiden (Holandia). Uczelnia została szczególnie doceniona w obszarze nauk przyrodniczych i o ziemi.

Strony