Fakty

 • marszałek Senatu S. Karczewski, prof. Ryszard Górecki , rektor UWM i młodzież
  20/07/2017

  Lato z Polską i UWM

  Pięćdziesięcioro dzieci polskiego pochodzenia z Rosji i Ukrainy przebywa na koloniach letnich w Kortowie. Wszystkim w Polsce się podoba, a w Kortowie szczególnie - zapewniały marszałka Senatu RP.
 • studenci budownictwa remontują dom samotnej matki z dzieckiem
  19/07/2017

  Studenci kończą remont i planują następne

  Studenci budownictwa w wakacje nie odpoczywają. Na początku lipca rozpoczęli remont domu samotnej matki z dzieckiem. Ich praca powoli dobiega końca.
 • prof. W. Maksymowicz przedstawia wizję połączenia szpitali
  30/06/2017

  Szansa na miliony na nowoczesny szpital

  Prof. Wojciech Maksymowicz chce połączyć olsztyńskie szpitale. Jak twierdzi, to jedyna szansa na pozyskanie dużych pieniędzy i poprawienie ochrony zdrowia mieszkańców naszego województwa.
 • Dr hab. Marta Kowalczyk odbiera odznaczenie
  27/06/2017

  Prestiżowe odznaczenie dla dr hab. Marty Kowalczyk

  Dr hab. Marta Kowalczyk, pracownik naukowy UWM otrzymała prestiżowe odznaczenie Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty (27.05.).
 • absolwenci z dyplomami
  12/06/2017

  Mocna pozycja UWM w rankingu "Perspektyw"

  Jedenaste miejsce wśród 22 polskich uniwersytetów i 32. wśród 93 polskich uczelni akademickich. Tak wygląda pozycja UWM w najnowszym rankingu polskich szkół wyższych fundacji „Perspektywy”.
 • absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej
  12/06/2017

  Absolwenci medycyny weterynaryjnej odebrali dyplomy

  Sto trzydzieści sześć osób złożyło 8 czerwca przyrzeczenie lekarza weterynarii. Aż 111 z nich może się poszczycić dyplomem z oceną przynajmniej dobry.
 • print screen strony internetowej akademii
  08/06/2017

  Akademia Biznesu UWM

  Jeśli pociąga cię świat biznesu, chcesz założyć własną firmę lub pracować na stanowiskach kierowniczych zarządzając zespołami ludzi to jest to propozycja właśnie dla ciebie.
 • Operacja wszczepienia stymulatora do mózgu
  07/06/2017

  Wszczepili stymulator ostatniemu pacjentowi

  Neurochirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie przeprowadzili już ostatnią eksperymentalną operację wszczepiania stymulatora do mózgu osobie w śpiączce.
 • uczestnicy konferencji
  05/06/2017

  Dni Afryki – naukowo, muzycznie i kulinarnie

  Ciekawe prelekcje, burzliwe dyskusje, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera – tak wyglądają za każdym razem Dni Afryki w Olsztynie. Nic więc dziwnego, że uczestniczy w nich coraz więcej osób.
 • profesor Jan Kiciński po otrzymaniu doktoratu honoris causa
  02/06/2017

  UWM świętuje XVIII-lecie

  W tym roku mija 18 lat istnienia UWM. Święto Uniwersytetu, któremu towarzyszyły promocje doktorskie oraz nadanie tytułu doktora honoris causa profesorowi Janowi Kicińskiemu odbyło się 2 czerwca.

Strony