Europejska Noc Naukowców na UWM

Zmień rozmiar tekstu

Po niedługiej przerwie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ponownie zaprasza wszystkich na Europejską Noc Naukowców. Nasza uczelnia jako jedna z nielicznych jednostek otrzymała na nią dofinansowanie z europejskiego programu finansowania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020.

Noc Naukowców pod hasłem FUSION2NIGHT odbędzie się 30 września 2016 r. Będzie to kolejna okazja do przybliżenia mieszkańcom Warmii i Mazur osiągnięć olsztyńskiej nauki i pracy naukowców. Noc pokaże fascynującą stronę nauki. Stanie się okazją do mądrej, rozwijającej i pouczającej zabawy dla całej rodziny. A wszystko to po to, aby budować wśród mieszkańców regionu świadomość jej ważnej roli w życiu codziennym,

Atrakcje będą odbywały się w godzinach 10-14 i 16-22, jednocześnie w Kortowie i na ulicy Bydgoskiej w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego oraz Instytucie PAN.

Tegoroczną Noc Naukowców  UWM będzie organizować we współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN (koordynatorem projektu) oraz Olsztyńską Szkołą Wyższą im. Józefa Rusieckiego.

Serdecznie zapraszamy na nowe naukowe wyzwania!

Więcej szczegółów na ofiacjalnej stronie wydarzenia.

BNiWzG