Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Sztuki

Zmień rozmiar tekstu

Wykładowcy i studenci Wydziału Sztuki UWM zapraszają 21 kwietnia na Dzień Otwartych Drzwi.

Impreza odbędzie się w siedzibie wydziału przy ul. Szrajbera w godz. 10.00-14.00. W programie prezentacja prac studentów, zwiedzanie pracowni, spotkania z wykładowcami, warsztaty rzeźbiarskie, malarskie, multimedialne, muzyczne, wykłady i ćwiczenia. Wydarzenie skierowane jest do kandydatów, którzy marzą o studiowaniu kierunków związanych z muzyką i sztukami pięknymi w najbardziej perspektywicznym w naszym regionie miejscu, dającym możliwość rozpoczęcia kariery artystycznej. Zapraszamy maturzystów, gimnazjalistów, uczniów młodszych klas jak też osoby starsze ( 40+).

Podczas Dni Otwartych zostaną zaprezentowane przyszłym kandydatom, kierunki oraz specjalności kształcenia oferowane przez Wydział Sztuki.

Istotnym elementem będzie prezentacja osiągnięć naszych wybranych absolwentów, a także zaprezentowanie możliwości i wszechstronności rozwoju kariery zawodowej opartej na zdobytych na naszym Wydziale kwalifikacjach. Radą i pomocą  w prezentacji kierunków będą służyli nasi studenci i wykładowcy, towarzyszący zainteresowanym podczas zwiedzania Wydziału.

Bedzie to doskonała okazja do wcielenia się w rolę studenta i przekonania się na własnej skórze, jak wygląda artystyczne życie akademickie.

Integralną częścią przedsięwzięcia będą warsztaty i prezentacje pracowni artystycznych, dające możliwość bezpośredniego uczestniczenia w procesie tworzenia i projektowania.