Dzień z ekonomią na UWM

uczniowie na rozpoczęciu Dnia z Ekonomią
Wydział Nauk Ekonomicznych po raz kolejny zorganizował Dzień z Ekonomią. Można było m.in. spotkać się z przedstawicielami firm z regionu i skorzystać z doradztwa specjalistów z Biura Karier.

W programie Dnia z Ekonomią (16.4.) znalazły się również  prelekcje i warsztaty prowadzone przez praktyków biznesowych. Można było się poczuć jak na obradach Rady Polityki Pieniężnej, dowiedzieć się, czy ekonomia jest kobietą oraz podyskutować czy studia to nie wszystko. Studenci mogli także zapoznać się z ofertami pracy w regionie oraz nauczyć się przygotowywać CV i list motywacyjny.

- Dla nas jest to bardzo ważne święto. Klasyfikuję je jako trzecie w kalendarzu wydziału, zaraz po inauguracji i rozdaniu dyplomów. To ogromna szansa na to, żeby zapoznać się z wydziałem i poznać jego przyjaciół. Są dzisiaj z nami przedsiębiorcy i instytucje państwowe – wyjaśnia dr Tomasz Wierzejski, prodziekan ds. planów i programu kształcenia WNE.

W tradycję Dnia z Ekonomią na stałe wpisały się też atrakcje sportowe.

- To dzień nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Odbędzie się turniej szachowy i piłkarski. Na koniec dnia zapraszamy na piknik wydziałowy, a najwytrwalszych na klubową „Noc ekonomistów” w klubie Antałek - dodaje dr Tomasz Wierzejski.

W uroczystym otwarciu Dnia z Ekonomią wziął udział prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów.

- Wydział Nauk Ekonomicznych jest wydziałem młodym, ale bardzo prężnie rozwijającym się. Posiada bardzo dobrą ofertę dydaktyczną, która odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy. Dodatkowo wydział  wszedł w projekt kształcenia dualnego, jest zaangażowany w kształcenie w języku angielskim, pracownicy korzystają ze środków unijnych, żeby doskonalić swoje umiejętności – informuje prof. Jerzy Przyborowski. - Dni otwarte to ważne przedsięwzięcia. Mają przyciągać do Uniwersytetu młodzież po to, żeby u nas studiowała, a po zakończeniu studiów zasilała region. Nie ukrywajmy, region jest w trudnym położeniu, dookoła nas są duże metropolie - warszawska, trójmiejska - w związku z tym drenaż młodych ludzi jest spory. My musimy pracować na rzecz naszego regionu przede wszystkim, ale nie tylko, bo przecież kształcimy też w takich zawodach, które są potrzebne na rynku pracy w całym kraju – podkreśla prorektor.

W Dniu z Ekonomią udział wzięli uczniowie szkół średnich oraz studenci nie tylko z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Taką osobą jest na przykład Michał Tomczak, student III r. inżynierii środowiska na Wydziale Nauk o Środowisku, członek Studenckiego Koła Naukowego „Creative”.

- Jest to koło międzywydziałowe, ale głównie działamy na Wydziale Nauk Ekonomicznych i właśnie tu się spotykamy. Dzień z Ekonomią to dla nas powód do świętowania, ponieważ obchodzimy w tym roku 10 lat istnienia. Przygotowaliśmy debatę na temat: Studia to nie wszystko, na którą zaprosiliśmy 4 ekspertów. Są to byli członkowie naszego koła, w tym momencie już dorośli ludzie z pewną karierą zawodową, którzy podzielią się z nami swoim doświadczeniem – mówi Michał.

Wydział Nauk Ekonomicznych może pochwalić się absolwentami, którzy robią wielkie kariery nie tylko w kraju, ale również za granicą.

-  To jest dla nas duma i to jest motywacja do dalszych pracy. Zdecydowanie warto studiować ekonomię. Zapraszam na Wydział Nauk Ekonomicznych - podsumowuje dr Tomasz Wierzejski.

Organizatorem Dnia z Ekonomią byli pracownicy wydziału oraz Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego. 

syla

w kategorii