Dyplomatorium Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki

Zapraszamy na oficjalne zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki.

Oficjalne zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki odbędzie się 2 czerwca o godz. 17,00 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia przy ul. Prawocheńskiego 9 w Kortowie.

To ważne wydarzenie będzie miało miejsce na wernisażu wystawy prac wykonanych przez młodych studentów podczas zajęć warsztatowych. Na wernisażu wystąpi „Ceramiczna Orkiestra" – uczestnicy zajęć zagrają na własnoręcznie wykonanych instrumentach ceramicznych. Wernisaż uświetni również koncert studentów i wykładowców Wydziału Sztuki.

W projekcie „Eksperymentowanie w sztuce. Warsztaty plastyczno-muzyczne" z programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Młodego Odkrywcy wzięło udział około 180 uczniów z ponad 10 szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów plastyczno-muzycznych były prowadzone przez wykładowców Wydziału Sztuki. Młodzi studenci mieli możliwość poznać tajniki różnych dziedzin sztuk plastycznych i sztuki muzycznej.

Serdecznie zapraszamy.