Dyplomatorium Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki

Zmień rozmiar tekstu

Zapraszamy na oficjalne zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki.

Oficjalne zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki odbędzie się 2 czerwca o godz. 17,00 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia przy ul. Prawocheńskiego 9 w Kortowie.

To ważne wydarzenie będzie miało miejsce na wernisażu wystawy prac wykonanych przez młodych studentów podczas zajęć warsztatowych. Na wernisażu wystąpi „Ceramiczna Orkiestra" – uczestnicy zajęć zagrają na własnoręcznie wykonanych instrumentach ceramicznych. Wernisaż uświetni również koncert studentów i wykładowców Wydziału Sztuki.

W projekcie „Eksperymentowanie w sztuce. Warsztaty plastyczno-muzyczne" z programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Młodego Odkrywcy wzięło udział około 180 uczniów z ponad 10 szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów plastyczno-muzycznych były prowadzone przez wykładowców Wydziału Sztuki. Młodzi studenci mieli możliwość poznać tajniki różnych dziedzin sztuk plastycznych i sztuki muzycznej.

Serdecznie zapraszamy.