Dwóch kandydatów na rektora UWM

Prof. Jarosław Dobkowski i prof. Jerzy Przyborowski
Zakończył się trzeci etap wyborów rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - zgłaszanie kandydatów. Członkowie Senatu UWM mogli to czynić do 13 marca. Był jeden warunek – kandydat musiał uzyskać poparcie minimum 15 członków Senatu UWM.

O stanowisko rektora UWM będzie się ubiegać 2 kandydatów: prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz prof. Jarosław Dobkowski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji.
Przypominamy, że 6 marca Rada Uczelni wskazała tych 2 kandydatów na stanowisko rektora UWM na kadencję 2020-2024. Do 13 marca do godz. 12 kolejne osoby mogli zaproponować członkowie Senatu UWM. Kandydat taki musiał uzyskać poparcie 15 senatorów. Nikt nie zgłosił nowej kandydatury.

- Komisja wyborcza otrzymała tylko jeden wniosek zawierający 46 podpisów  popierających kandydata, którego wskazała Rada Uczelni – prof. Jerzego Przyborowskiego. Obie zgłoszone kandydatury muszą jeszcze zostać zaopiniowane przez Senat UWM i dopiero wówczas informacje o kandydatach zostaną oficjalnie przekazane wspólnocie uniwersyteckiej. – wyjaśnia prof. Iwona Konopka, przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Termin wyboru rektora zaplanowano na 7 kwietnia.

syla