Dodatkowa rekrutacja - nowe możliwości wyboru

Od 22 września do 5 października trwa dodatkowa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W tej pierwszej letniej rekrutacji przyjęliśmy na studia ponad 5,5 tysiąca osób. Tylu chętnych potwierdziło zamiar podjęcia studiów na UWM w roku akademickim 2020/21. To dużo, ale są jeszcze wolne miejsca na niektórych kierunkach studiów. Dlatego ci, którzy z różnych powodów jeszcze nie wybrali swoich studiów mają okazję zrobić to teraz. Dodatkowa rekrutacja na UWM potrwa od 22 września do 5 października do godz. 15. Obejmuje studia 1. i 2. stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

- Wiele osób pyta mnie, dlaczego mieliby wybrać UWM, a nie jakąś inną uczelnię? Wymienię 3 powody, które według mnie już są wystarczające do tego, aby się przekonać do UWM. Według tegorocznego rankingu fundacji „Perspektywy” mamy aż 12 kierunków, które są w pierwszej 10 najlepszych kierunków w Polsce. Mamy najładniejszy i najwygodniejszy kampus w Polsce, w którym wszystko jest pod ręką. Koszty utrzymania w Olsztynie są niższe niż w dużych miastach w Polsce i łatwiej tutaj o dobre lokum – mówi prof. Paweł Wysocki, prorektor UWM ds. kształcenia.

UWM uruchomił dodatkową rekrutację już 22 września, chociaż świadectwa maturalne będą wydawane dopiero od 30 września. Dlaczego?

- Chcemy dać kandydatom więcej czasu do namysłu i do przeprowadzenia procedury rejestracyjnej – wyjasniaPaweł Łojewski, kierownik biura ds. studenckich.

Dodatkowa rekrutacja tak, jak pierwsza odbywa się automatycznie za pośrednictwem systemu do internetowej rejestracji kandydatów. Ci kandydaci, którzy przeszli procedurę kwalifikacyjną w pierwszej rekrutacji, dostali się na wybrany kierunek studiów, ale nie potwierdzili zamiaru studiowania, jeśli chcą ponownie uczestniczyć w rekrutacji – muszą się ponownie zarejestrować w systemie i ponownie przejść całą procedurę.

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Liczą się tylko oceny.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojego kierunku studiów sprawdź, jakie proponuje UWM.