Dni Dawcy Szpiku na UWM

Zmień rozmiar tekstu

Po raz trzeci studenci angażują się w największą w Polsce akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, aby ratować czyjeś życie.

Ponad 100 uczelni wyższych z Polski łączy ponownie siły, aby pomóc chorym na raka krwi. 9 i 10 kwietnia odbędzie się ogólnopolska rejestracja potencjalnych dawców - w Olsztynie w godzinach 11:00-18:00 na Wydziale Sztuki (ul. Szrajbera 11) oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Oczapowskiego 12B).

„Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie” to hasło III edycji ogólnopolskiej akcji Studenci Przeciwko Białaczce. Podczas I edycji - w kwietniu ub. r. - zarejestrowało się prawie 6.000 osób. Zaledwie pół roku później w grudniu odbyła się druga edycja akcji, podczas której studenci zarejestrowali ponad 17.500 osób