Deszcz medali za …pływanie

Zmień rozmiar tekstu

Deszcz medali spadł na zawodniczki AZS UWM podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu, w których wystartowało prawie 1000 zawodniczek i zawodników z 75 wyższych uczelni z całego kraju, odbyły się w dniach 8-10 kwietnia na pływalni Term Maltańskich w Poznaniu. Z ekipy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego najlepiej wypadła Paulina Zachoszcz (studentka Wydziału Teologi) zdobywając dwa tytuły akademickiej mistrzyni Polski w konkurencji stylem klasycznym na dystansie 50 oraz 100 metrów. Jej siostra Joanna Zachoszcz (studentka Wydziału Prawa i Administracji) wywalczyła w kategorii uniwersytetów złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 100 metrów stylem klasycznym. Justyna Burska z Wydziału Nauki o Środowisku zdobyła również brązowy medal na 100 metrów w stylu dowolnym.

Kolejny medal w kategorii uniwersytetów, tym razem srebrny w konkurencji 4x50 m stylem dowolnym, uzyskał zespół w składzie: Joanna Zachoszcz, Justyna Burska, Manuela Wikieł (z Wydziału Nauk Społecznych) i Magdalena Mielnik (z Wydziału Teologii).

Oprócz medalistek do zajęcia V miejsca wśród wszystkich uczelni, a II w kategorii uniwersytetów przyczyniły się, zajmując wysokie, punktowane miejsca pozostałe zawodniczki UWM: Zuzanna Brzozowska (WPIA), Aleksandra Milewska, Alicja Szczytko (obie WGIPiB) oraz Klaudia Miłoszowska i Marzena Stankiewicz (z WMW).

Panowie chociaż zaliczyli dobry występ, w którym poprawili ubiegłoroczne rezultaty, zajęli dalsze lokaty.

W klasyfikacji medalowej podsumowującej dokonania kobiet i mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu UWM znalazł się na V miejscu.

Niedawno klub AZS UWM wygrał wojewódzką klasyfikację w kategorii sportu młodzieżowego za rok 2015. Wyniki w pływaniu na AMP w Poznaniu poprawią wyniki roku 2016.