Czwórka znowu na piątkę

Dzisiaj po raz 56. rozpoczyna się Kortowiada, czyli największe juwenalia w Polsce. Jak co roku poprzedził ją konkurs na wystrój akademików.

W konkursie wzięło udział 8 domów studenckich. Nagrodę za pierwsze miejsce przyznano podobnie jak w zeszłym roku DS 4, za drugie - DS 6, a za trzecie - DS 11 (rok temu był 2.).

Motywem przewodnim tegorocznego wystroju akademików była „Przyszłość, której nie znamy”. Komisja oceniała nie tylko wkład pracy włożony w wykonanie wystroju akademika, ale też organizację pokazu, oryginalność pomysłu i ogólne wrażenie. W tym roku studenci nie zachwycili pomysłowością. Okazuje się, że mieszkańcy wszystkich akademików widzą przyszłość czarno. Większość akademików skłoniła się ku wizji zagłady ludzkości, podboju kosmosu, rozwoju medycyny oraz panowania kobiet nad światem. Niemal w każdym akademiku pojawił się wróżbita Maciej z jednego z programów telewizyjnych, atak zombie, Śmierć z kosą i motywy z filmu „Seksmisja”. W najwyżej nagrodzonej trójce akademików – też, ale ich wystrój wyróżniał się większą starannością i większym wkładem pracy.

Organizatorem imprezy była Rada Osiedla Akademickiego. Nagrody (3000 zł, 2000 zł, 1000 zł) za trzy pierwsze miejsca ufundowała Fundacja „Żak” UWM. W skład jury wchodzili: prof. Janusz Piechocki - prorektor ds. studenckich, mgr inż. Marianna Pietrzak z Fundacji „Żak”, dr inż. Ewa Kokoszko z Akademickiego Centrum Kultury, Agnieszka Blacha z RUSS, Piotr Szauer z Radia UWM FM, Joanna Bukowska z SAF Jamnik i Krzysztof Nawrocki - członek Rady Osiedla Akademickiego.

Lista zwycięzców:
1 miejsce- Ds 4

2 miejsce- Ds 6

3 miejsce- Ds 11

4 miejsce- Ds 3

5 miejsce- Ds 9

6 miejsce- Ds 119

7 miejsce- Ds 8

8 miejsce- Ds 7

Paulina Iwaniuk, studentka

w kategorii