Biblioteka UWM w nowym roku akademickim

Cykliczne spotkania podróżnicze oraz pokazy filmowe, konferencje naukowe, wystawy a do tego dużo przestrzeni do nauki i spędzenia wolnego czasu. Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w nowym roku akademickim czytelników.

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jest największą w północno-wschodniej Polsce. W jej zasobach znajduje się ponad milion pozycji. "Tej wiedzy jest u nas bardzo dużo. Jest podana w wygodny sposób. Przestrzenie są otwarte, mamy wygodne pufy - wszystko, żeby ten pobyt u nas był jak najwygodniejszy. Korzystajcie z pomocy bibliotekarzy i urządzeń samoobsługowych" - zachęca Katarzyna Bikowska z działu promocji Biblioteki UWM.

Obecnie w placówce można oglądać dwie wystawy. Jedna związana jest z trwającym IV Festiwalem Kultury Buddyjskiej w Olsztynie. Jej tytuł to: "Stupy - drogowskazy do oświecenia". Swoją ekspozycję na pierwszym piętrze Biblioteki UWM prezentuje także Instytut Pamięci Narodowej. "Twórcy niepodległej" to zbiór wizerunków postaci zasłużonych dla odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości.

Natomiast 12 października odbędzie się wernisaż prac artystów amatorów związanych z Artystyczną Rezerwą Twórczą. Tworzą ją obecni oraz emerytowani pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Już po raz ósmy z okazji Święta Edukacji Narodowej prezentują swój dorobek. Więcej informacji znajdziecie TU.

Posłuchajcie! O planach i wydarzeniach organizowanych w Bibliotece UWM w roku akademickim 2018/2019  z Katarzyną Bikowską i Małgorzatą Cwinarowicz rozmawiał Piotr Szauer z Radia UWM FM.

Przez cały październik w Kolekcji Dydaktycznej Biblioteki Uniwersyteckiej (na parterze) trwa zbiórka dla zwierzaków ze Schroniska w Tomarynach. Miłośnicy zwierząt mogą przekazać pracownikom placówki m.in.: mokrą i suchą karmę dla psów, koce, kołdry, ręczniki, miękkie tkaniny na posłania, obroże, smycze, zabawki oraz gryzaki.

Podarunki można oddawać w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek-sobota od 8:00 do 20:00).

Źródło: Radio UWM FM

w kategorii