Belfrem został po raz drugi!

Zmień rozmiar tekstu

dr hab. Wojciech Kozera
Najlepszym nauczycielem akademickim UWM w 2016 r. został dr hab. Wojciech Kozera z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Głosowanie na ulubionego nauczyciela akademickiego odbywało się przez Internet i trwało od 17 do 24 stycznia. W sumie studenci UWM oddali ponad 28 tys. głosów. 3. miejsce w tegorocznym konkursie zajął dr Damian Wiśniewski z Wydziału Matematyki i Informatyki, 2. – dr n. wet. Magdalena Klimczuk z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Najpopularniejszym nauczycielem akademickim UWM okazał się dr hab. Wojciech Kozera z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

- Kiedy osiem lat temu odbierałem statuetkę Belfra myślałem, że to najszczęśliwszy dzień w moim życiu, jako nauczyciela. Dziś wiem, że się myliłem, bo teraz czuję się jeszcze szczęśliwszy. Dzięki moim wspaniałym studentom będę ten dzień pamiętał do końca życia - mówił dr hab. Wojciech Kozera.

Zwycięzca  na UWM pracuje od 1989r. Główny przedmiot, który prowadzi to hodowla trzody chlewnej. Pierwszy raz najlepszym nauczycielem akademickim UWM  studenci wybrali go w 2008 r.

- Pan doktor zaraża pozytywną energią i szczerym uśmiechem- zapewnia Marta Miksa, studentka II roku zootechniki na WBZ.

Jedenasta Gala Belfra UWM odbyła się 25 stycznia w Centrum Konferencyjnym. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przede wszystkim kandydaci do tytułu Belfra 2016, ale również prof. Ryszard Górecki - rektor UWM, Jarosław Słoma - wiceprezydent Olsztyna, dziekani, laureaci tytułu Belfra z ubiegłych lat oraz sponsorzy. Jak co roku nie zawiedli również studenci, którzy wspierali swoich Belfrów.

- Mawia się, że wykładowcą się bywa, a człowiekiem się jest. To, że wy tutaj siedzicie w pierwszym rzędzie jest najlepszym dowodem, że przede wszystkim jesteście wspaniałymi ludźmi. Tego w imieniu swoim i wszystkich studentów UWM serdecznie gratuluję - pogratulował laureatom Paweł Stefanowicz, przewodniczący RUSS.

Finaliści konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy nominowany otrzymał 1000 zł, kwiaty i pamiątkowe tabliczki. Laureat 3. miejsca – 2000 zł i prezenter używany do prezentacji, 2. – 3000 zł oraz wideorejestrator. Zwycięzca natomiast otrzymał m.in.: statuetkę Belfer 2016, 5000 zł i tablet. Wszystkie osoby będące na podium otrzymały także weekendowe pobyty w hotelu Anders w Starych Jabłonkach oraz bilety na najbliższy mecz od Indykpolu AZS. Sylwetka Fitness Club ufundowała miesięczne karnety, a Ogólnopolskie Centrum Energetyczno-Gazowe power banki.

Gala była również okazją do ogłoszenia wyników akcji Kortowski Mikołaj. Czek w wysokości prawie 10 tys. złotych został złożony na ręce Krzysztofa Cenacewicza- studenta IV roku administracji na Wydziale Prawa i Administracji UWM. Uroczystą galę uwieńczył koncert multiinstrumentalisty Zbigniewa Wodeckiego wraz z zespołem, który wykonał swoje największe utwory i zachwycił publiczność. Organizatorem plebiscytu i gali była Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM.

Wioleta Wróbel, studentka