Babafest 2017 pracuje na UWM

Zmień rozmiar tekstu

Agnieszka Kupper odbiera nagrogę w konkursie Babafest 2017
Pracuje zawodowo na UWM, ma czworo dzieci, które wychowuje samodzielnie, a do tego intensywnie działa na rzecz innych osób. Mowa o Agnieszce Kupper, która zdobyła tytuł Babafest 2017.

O tytuł Babafest 2017 walczyło 7 kandydatek. To kobiety, które bezinteresownie, z potrzeby serca, robią coś dla innych. Działają w bardzo różnych obszarach, ale łączy je jedno - wszystkie sprawiają, że świat jest lepszy.

Jedną z takich kobiet jest właśnie Agnieszka Kupper, pracownik Biura Mediów i Promocji UWM. To matka czworga dzieci, które od 4 lat wychowuje samodzielnie. Do konkursu zgłosiły ją „Wiedźmuchy" - grupa artystyczna, która daje radość i wsparcie innym ludziom, organizuje różne akcje charytatywne.

- Spotykamy się i pracujemy nad rozwojem osobistym, a przy okazji przebieramy się za wiedźmy i występujemy podczas różnych wydarzeń. Mamy przygotowane układy taneczne z miotłami, zapraszamy widzów do wspólnej zabawy na scenie, organizujemy różne konkursy. Sprawia mi to dużą radość i jest odskocznią od zawodowych obowiązków – wyjaśnia Agnieszka Kupper.

„Wiedźmuchy" w życiu Agnieszki Kupper pojawiły się jednak później. Działa w nich od kwietnia tego roku, a od 5 już lat związana jest z katolicką wspólnotą Wiara i Światło, która skupia dorosłych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną.

- Organizujemy obozy letnie, przedstawienia teatralne, kiermasze świąteczne, robimy różne prace plastyczne. Sprawia mi to ogromną frajdę. Sama mam niepełnosprawne dziecko i wiem jak ważne jest wsparcie dla takich osób, aby czuły się akceptowane i lubiane. Uśmiech tych ludzi sprawia, że widzę sens w tym co robię. To osoby, które potrafią żyć chwilą. Powinniśmy się uczyć od nich – mówi Agnieszka.

Agnieszka Kupper aktywnie także pomaga kobietom doświadczającym przemocy. Jak sama przekonuje - pomoc przez edukację daje świetne rezultaty. Kobiety wiedzą do kogo i gdzie się zwrócić o pomoc. Wspiera koleżanki i pomaga wychodzić z kompleksów i wzmacnia psychicznie w walce ze stresem.

Gala wręczenia nagród w konkursie Babafest 2017 odbyła się 15 października w Teatrze im. Stefana Jaracza. Agnieszka Kupper zdobyła prawie 4 tys. głosów internautów.

-Byłam bardzo mile zaskoczona. Cieszę się, że poznałam inne kobiety, które tak, jak ja czerpią radość z tego, że mogą pomóc innym. Patrząc na działalność tych kobiet jestem przekonana, że wszystkie zasługiwały na tytuł Babafest – dodaje Agnieszka.

syla, fot. Janusz Białas, Piotr Ratuszyński

Pierwszy Festiwal Babafest odbył się siedem lat temu. Zorganizowały go dziewczyny ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem.