Dr Anna Snarska - najlepsza z najlepszych

Zmień rozmiar tekstu

Najlepszym nauczycielem akademickim UWM w 2015 r. została dr Anna Snarska z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Przez osiem styczniowych dni studenci UWM wybierali przez Internet swojego ulubionego nauczyciela akademickiego. W sumie oddali ok. 19 tys. głosów. Chociaż konkurencja była bardzo duża, to zostać Belfrem 2015 mogła tylko jedna osoba. 3. miejsce w tegorocznym konkursie zajęła dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska z Wydziału Nauk Ekonomicznych,  2. - dr Paweł Drozda z Wydziału Matematyki i Informatyki. Najpopularniejszym nauczycielem akademickim UWM okazała się dr Anna Snarska z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

- Bycie Belfrem 2015 to fantastyczne uczucie, zwłaszcza że się tego nie spodziewałam. Zawsze marzyłam, aby być lekarzem weterynarii i jestem przeszczęśliwa, że mogę być nauczycielem akademickim, bo właśnie w tym się realizuję – mówi dr Anna Snarska.

Zwyciężczyni pracuje na UWM od 2009 r. Uczy morfologii weterynaryjnej, dietetyki weterynaryjnej oraz chorób wewnętrznych przeżuwaczy i koni. Zdecydowanie woli prowadzić ćwiczenia, gdyż jak twierdzi, ma wtedy większy kontakt ze studentami.

- Pani doktor jest przesympatyczną kobietą, która potrafi nas rozbawić do łez. Jest zarazem wymagająca i umie nas zmotywować do nauki. Najbardziej wyróżnia ją uśmiech i często powtarzane motto „Niech moc będzie z wami” - opowiada o zwyciężczyni Diana Kusiak, studentka V roku medycyny weterynaryjnej.

Dziesiąta Gala Belfra UWM odbyła się 20 stycznia w Centrum Konferencyjnym. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przede wszystkim kandydaci do tytułu Belfra 2015, ale także rektor UWM, dziekani i sponsorzy. Nie zawiedli również studenci, którzy dzielnie kibicowali swoim nauczycielom. Ubrani w wydziałowe koszulki, z transparentami w dłoniach, dzielnie wykrzykiwali takie hasła, jak: „To nie żaden mit, że najlepszy jest Andrzej Szmyt” czy „Mariola tu, tam, Mariola wygra Belfra nam”.  

Na finalistów konkursu czekały atrakcyjne nagrody. Każdy nominowany otrzymał 1000 zł, kwiaty i pamiątkowe tabliczki. Laureat 3. miejsca - 2000 zł i dysk przenośny, 2. - 3000 zł oraz nawigację samochodową. Zwycięzca natomiast otrzymał m.in.: statuetkę Belfer 2015, 5000 zł, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka). Wszystkie osoby będące na podium otrzymały także weekendowe pobyty w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Sylwetka Fitness Club ufundowała również karnety przeznaczone dla Belfrów.

Rektor UWM prof. Ryszard Górecki gratulował zwyciężczyni tegorocznego konkursu oraz wszystkim nominowanym do tytułu Belfra 2015.  Z uśmiechem zachęcał do zabawy.

- Bawmy się, radujmy  -  mówił.

Uroczystości wzbogacił znakomity występ zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Gala połączona była również z Coolturalnym Studentem. Pozytywną aurę podtrzymywały 2 kabarety: Grupa Mocarta oraz Ireneusz Krosny. Organizatorem plebiscytu i gali był samorząd studencki UWM.

Wioleta Wróbel, studentka

 

w kategorii