Aktualności

 • uczestniczki olimpiady z 2018 r.
  23/11/2020

  Olimpiada wiedzy o rodzinie po raz piąty

  Zakończył się I etap 5. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Wydział Teologii UWM. W zmaganiach uczestniczyło ponad tysiąc uczniów szkół ponadpodstawowych. Na początku czekał na nich test z pytaniami dotyczącymi m.in. przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
 • Piotr Wałejko, przewodniczący RUSS
  21/11/2020

  Na czele RUSS UWM staje Piotr Wałejko

  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM ma nowego przewodniczącego. Został nim Piotr Wałejko, dotychczasowy I wiceprzewodniczący. Wybory uzupełniające do RUSS odbyły się 20 listopada. Studenci głosowali online.
 • zespół badawczy, 4 osoby
  18/11/2020

  Osiedla przyjazne, czyli jakie?

  To jest osiedle dla starszych ludzi - już za 3-4 lata będą tak mogli mówić deweloperzy, sprzedając komuś mieszkanie i będzie to prawda a nie reklama. To, że nie będą kłamać, będą zawdzięczać naukowcom z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pracującym nad uniwersalnym narzędziem do oceny osiedli.
 • prof. Iwona A. Ndiaye
  18/11/2020

  Prof. Iwona A. Ndiaye w jury festiwalu filmowego

  Prof. Iwona A. Ndiaye, literaturoznawczyni i tłumaczka z Instytutu Literaturoznawstwa UWM została jednym z jurorów XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Rosyjska Zagranica”.
 • prof. T. Astramowicz-Leyk (2. od prawej)
  16/11/2020

  Pierwszy profesor wizytujący na Politechnice Lwowskiej jest z UWM

  Prof. Teresa Astramowicz-Leyk z Instytutu Nauk Politycznych prowadzi zajęcia na Politechnice Lwowskiej jako pierwszy profesor wizytujący w historii tej uczelni. Z lwowską politechniką współpracuje już 5 lat.
 • prof. Fopp-Bayat z rybą w rękach
  09/11/2020

  Prof. Fopp-Bayat nagrodzona przez marszałka województwa

  Prof. Dorota Fopp-Bayat z Katedry Ichtiologii i Akwakultury na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM otrzymała nagrodę naukową marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to nagroda zespołowa.
 • prof. Anita Frankowiak
  06/11/2020

  Medialne popołudnia z dyskusją o nauce i edukacji

  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM chce dyskutować o nauce i edukacji oraz integrować społeczność uczelni. Pierwsze spotkanie internetowe z cyklu „Popołudniówka medialna” odbyło się 5 listopada. Następne zaplanowano za miesiąc.
 • zajęcia studentów psychologii
  05/11/2020

  Nasza sonda. Studenci najwyżej cenią zajęcia stacjonarne (3)

  Żaden rok akademicki w historii UWM nie zaczął się tak, jak rok 2020/21. Jak wyglądają studia w okresie pandemii? Jak radzą sobie studenci i wykładowcy? Przeprowadziliśmy sondę na wszystkich uniwersyteckich wydziałach. Jej wyniki sukcesywnie publikujemy.
 • prof. I. Ndiaye z nagrodą
  05/11/2020

  Prof. Iwona A. Ndiaye z nagrodą ambasady Senegalu w Polsce

  Prof. Iwona A. Ndiaye z Instytutu Literaturoznawstwa otrzymała nagrodę ambasady Senegalu w Polsce. Społeczność senegalska doceniła zaangażowanie prof. Ndiaye w popularyzowanie wiedzy o Afryce oraz publikacje naukowe na temat Senegalu.
 • studenci w bibliotece
  04/11/2020

  Nasza sonda. Studenci najwyżej cenią zajęcia stacjonarne (2)

  Żaden rok akademicki w historii UWM nie zaczął się tak, jak rok 2020/21. Jak wyglądają studia w okresie pandemii? Przeprowadziliśmy sondę wśród wykładowców i studentów wszystkich uniwersyteckich wydziałów. Jej wyniki sukcesywnie publikujemy.

Strony