Aktualności

 • 27/06/2022

  W Kortowie obradują młodzi adepci fizjologii

  Regulacja układu rozrodczego zwierząt oraz fizjologia układu mięśniowego człowieka - to główne tematy XI Konferencji Adeptów Fizjologii, która po raz pierwszy odbywa się w Olsztynie.
 • gra strategiczna kolo naukowe symulacji i gier strategicznych
  24/06/2022

  Studenci z UWM pracują nad wydaniem gry strategicznej

  Władze uczelni zrejestrowały Naukowe Koło Symulacji i Gier Strategicznych działające przy Instytucie Historii UWM. Zespół pod kierunkiem dr. Grzegorza Kały pracuje nad wydaniem gry strategicznej. Wydarzenia przedstawione w rozgrywce będą odbywać się w niedalekiej przyszłości na Warmii i Mazurach.
 • 23/06/2022

  INNODAIRY: Wiedza wstępem do innowacji

  Swobodny i pełny przepływ wiedzy i informacji to główne przesłanie XXVIII Sympozjum Technika i Technologia w Przemyśle Mleczarskim INNODAIRY, które odbyło się z inicjatywy Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM.
 • studencki plener artystyczny w Gorcach
  23/06/2022

  Wydział Sztuki na górskim szlaku

  Przez kilka dni poznawali, czym jest plener w górach, spanie w schronisku, prowadzenie szkicowników. Od 30 maja do 3 czerwca, grupa studentów z koła naukowego grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuki UWM przebywała na plenerze w Gorcach. Realizowali projekt artystyczny "Drzeworyt na szlaku".
 • 22/06/2022

  UWM w rankingu Perspektyw 2022

  Jedenaste miejsce wśród uniwersytetów i 32 wśród wszystkich szkół wyższych – to aktualna pozycja UWM w najnowszym rankingu polskich szkół wyższych fundacji "Perspektywy".
 • Fot. Kacper Kowalczyk
  17/06/2022

  #UWMedialni na Ogólnopolskiej Konferencji Kół Medialnych

  Studenckie Koło Medioznawcze #UWMedialni, najmłodsze na Wydziale Humanistycznym, na początku czerwca wzięło udział w pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Kół Medialnych w Lublinie. Reprezentantem zespołu z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM był Marcin Jabłoński.
 • zespół badawczy prof. Zielińskiego
  15/06/2022

  Biodiesel z glonów chlorella? Obiecujące wyniki badań naukowców z UWM

  Glony chlorella mają piękny zielony kolor, są łatwe w hodowli, szybko rosną i doskonale pochłaniają dwutlenek węgla. Nad ich wykorzystaniem np. do produkcji biopaliw pracują naukowcy z Katedry Inżynierii Środowiska na Wydziale Geoinżynierii UWM.
 • 14/06/2022

  Wydrukujmy sobie pizzę!

  Chleba i bułek nie wydrukujemy, ale już niektóre ciasta i wyroby czekoladowe tak – twierdzi prof. dr hab. inż. Katarzyna Majewska z Katedry Przetwórstwa i Chemii Surowców Roślinnych UWM, zajmująca się technologią żywności. Trójwymiarowe drukarki spożywcze stają się już rzeczywistością.
 • 13/06/2022

  Na UWM spotkała się Uniwersytecka Komisja Nauki

  Na UWM odbywa się V posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki. Została ona powołana przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich w 2001 roku jako Uniwersytecka Komisja Programów Międzynarodowych (UKProM). Od 2011 roku działa jako UKN.
 • 13/06/2022

  Fani gier dopisali. XIX Gamegrinder za nami

  Około 250 osób odwiedziło w sobotę 11 czerwca Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie po dwuletniej przerwie zorganizowano XIX Kortowski Mini-konwent Gier Towarzyskich "Gamegrinder". Na miejscu czekało na nie kilkaset gier planszowych, bitewnych czy karcianych.

Strony