Akademia Biznesu UWM znów rekrutuje

Od 21 do 29 maja trwa pierwszy etap rekrutacji do programu „Międzywydziałowa Szkoła Przedsiębiorczości” realizowanego przez Akademię Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Szansę na udział w zajęciach, które rozpoczną się w październiku dostanie 30 studentów i doktorantów.

- Akademia Biznesu jest przeznaczona dla tych studentów i doktorantów z naszego Uniwersytetu, którzy są zainteresowani biznesem bądź też mają pomysł na jakiś biznes. Pod swą opiekę przyjmie także prowadzących projekty naukowo-badawcze, którzy chcieliby je skomercjalizować - mówi dr Bogdan Włodarczyk, dyrektor Akademii.

Akademia przygotuje do prowadzenia tej działalności gospodarczej. Podpowie, jak założyć firmę typu start-up, jak przygotować profesjonalnie biznes plan. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, którzy sami prowadzą działalność gospodarczą i którzy będą dla słuchaczy mentorami w przygotowaniu całej dokumentacji oraz modelu biznesu, który ostatecznie będą chcieli wprowadzić na rynek.

Zajęcia odbywają się popołudniami. To już druga edycja programu. Pierwsza jeszcze trwa a zakończy ją październikowa konferencja, w której uczestniczyć będą też już nowi podopieczni Akademii Biznesu.

Rekrutacja będzie przebiegać dwuetapowo. W pierwszym tygodniu - należy się zarejestrować poprzez system internetowy. W kolejnym - odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. To spotkanie indywidualne z osobami z praktyki gospodarczej, z przedsiębiorcami, psychologiem biznesu i z osobą od zarządzania.

- Jest to komisja, która ostatecznie podejmuje decyzję, kogo przyjmujemy do Akademii. Na tym spotkaniu kandydat będzie mógł zaprezentować swój pomysł na biznes albo swoje zainteresowania działalnością w praktyce gospodarczej, ekonomią, finansami - uzupełnia dr Włodarczyk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl