Akademia Biznesu UWM zaprasza przedsiębiorczych

Od 1 do 16 października potrwa pierwszy etap rekrutacji do 3. edycji programu „Międzywydziałowa Szkoła Przedsiębiorczości” realizowanego przez Akademię Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Szansę na udział w zajęciach, które rozpoczną się w październiku dostanie 30 studentów i doktorantów.

Akademia Biznesu to unikalna w skali kraju szkoła dla studentów i doktorantów ze wszystkich uniwersyteckich wydziałów. Przygotowuje bezpłatnie swoich słuchaczy do prowadzenia działalności gospodarczej. Podpowie, jak założyć firmę typu start-up, jak przygotować profesjonalnie biznesplan. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, którzy sami prowadzą działalność gospodarczą i którzy będą dla słuchaczy mentorami w przygotowaniu całej dokumentacji oraz modelu biznesu, który ostatecznie będą chcieli wprowadzić na rynek.

- Akademia Biznesu jest przeznaczona dla tych studentów i doktorantów z naszego Uniwersytetu, którzy są zainteresowani biznesem bądź też już mają pomysł na jakiś biznes. Pod swą opiekę przyjmie także prowadzących projekty naukowo-badawcze, którzy chcieliby je skomercjalizować - mówi dr hab. Bogdan Włodarczyk, prof. UWM, dyrektor Akademii.

Zajęcia odbywają się popołudniami, 2 lub 3 razy w tygodniu. To już 3. edycja programu. W 1. i 2. uczestniczyli studenci z 12 wydziałów.

Rekrutacja będzie przebiegać 2-etapowo. Najpierw należy się zarejestrować poprzez system internetowy. Potem odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. To spotkanie indywidualne z osobami z praktyki gospodarczej, z przedsiębiorcami, psychologiem biznesu i z osobą od zarządzania.

- Jest to komisja, która ostatecznie podejmuje decyzję, kogo przyjmujemy do Akademii. Na tym spotkaniu kandydat będzie mógł zaprezentować swój pomysł na biznes albo swoje zainteresowania działalnością w praktyce gospodarczej, ekonomią, finansami - uzupełnia prof. B. Włodarczyk.

Inauguracja 3. edycji i zakończenie 2. edycji AB UWM odbędzie się 24 października w Starej Kotłowni. Uczestniczyć w niej będą m.in. absolwenci dwu poprzednich edycji, którzy opowiedzą, jak przebiegały szkolenia i co im dały. Absolwentka 1. edycji prowadząca już własną firmę produkującą karmę dla zwierząt wręczy ufundowaną przez siebie nagrodę absolwentowi 2. edycji z najlepszą frekwencją.

Akademię Biznesu UWM finansuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i UWM.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl

Na zdj. słuchacze 1. edycji akademii.

lek