Absolwenci Wydziału Sztuki odebrali swoje dyplomy i nagrody

W piątek 18 listopada, po przerwie wywołanej pandemią, odbyło się dyplomatorium Wydziału Sztuki. Była to także okazja do wręczenia specjalnych nagród wyróżniającym się absolwentom.

Swoje dyplomy odbierali przedstawiciele trzech roczników. W poprzednich latach organizację podobnego wydarzenia udaremniła sytuacja epidemiczna.

– Pandemia wyrządziła nam niesamowitą krzywdę – mówił w rozmowie z TV Kortowo prof. Benedykt Błoński, dziekan Wydziału Sztuki. Przypomniał, że z powodu obostrzeń nie mogły być realizowane także publiczne prezentacje dyplomów artystycznych.

W czasie uroczystości wręczono absolwentom nagrody za wybitne osiągnięcia. Jednym z laureatów tego wyróżnienia był Łukasz Cieślak. –  Jestem bardzo wdzięczny całej kadrze profesorskiej za to, jak mogłem się rozwinąć pod ich skrzydłami, za całe wsparcie, którego mi udzielili. Bez nich tak naprawdę nie byłoby tych sukcesów – mówił.

Swój dyplom odebrał tego dnia także dr inż. Ryszard Piesak, emerytowany wykładowca Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który realizując studia na Wydziale Sztuki, spełnił swoje marzenia z lat młodzieńczych. Jak mówił, tuż po zakończeniu pracy zawodowej przyszedł mu do głowy szalony pomysł, żeby rozpocząć naukę na Wydziale Sztuki. Swoje umiejętności rozwijał przede wszystkim w zakresie ceramiki. W rozmowie z przedstawicielami mediów uniwersyteckich przyznał, że stworzone przez niego rzeźby... ledwie mieściły się w piecu, który należy do Wydziału.

Uroczystość wręczenia dyplomów uświetniły występy studentów Wydziału Sztuki.

dbp