Uznanie dyplomu przez Naczelną Izbę Lekarską Indii jest niezbędne do ubiegania się o możliwość praktykowania w zawodzie lekarza na terytorium Republiki Indii. Z polskich uczelni medycznych indyjskie uznanie posiadają już uniwersytety medyczne w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu oraz Akademia Medyczna w Warszawie i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Indie to najludniejszy kraj na świecie. Liczy 1,5 mld ludności, a ponadto wielu Hindusów mieszka poza jego granicami. Ta akredytacja otwiera nam drogę do pozyskiwania na Wydział Lekarski studentów w Indiach a nie wykluczam, że i na inne wydziały, jeśli tylko będą miały ofertę w języku angielskim. Spodziewamy się odwiedzin urzędnika z Ministerstwa Zdrowia Indii. To może być dobry początek współpracy. Mieć absolwentów w Indiach - to cenna rzecz. W ten sposób promujemy nasz wydział i uczelnię - cieszy się prof. Andrzej Rynkiewicz, dziekan Wydziału Lekarskiego.
Wydział Lekarski UWM wcześniej zdobył już podobne uznanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), fundacji i komitetu ds. akredytacji kształcenia medycznego cudzoziemców w USA, Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Naczelnej Izby lekarskiej Tajlandii.
lek