65-lat sportu akademickiego. Spotkanie autorskie

Zmień rozmiar tekstu

okładka książki
Zapraszamy wszystkich miłośników sportu i nie tylko na spotkanie autorskie z mgr Grzegorzem Dubielskim, kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i dr Markiem Siwickim, pracownikiem Studium.

Są oni autorami książki pt. „Między stadionem, a brzegiem jeziora” poświęconej 65-letniej historii sportu akademickiego w Olsztynie. Dzieło liczące ponad pół tysiąca stron zawiera wiele informacji i wspomnień dotyczących sportu i wychowania fizycznego w WSR, ART, WSP i UWM, a także mnóstwo ciekawych, niekiedy unikatowych zdjęć. Główną wartością tej książki jest jednak prezentacja sylwetek wielu znanych dzisiaj ludzi, którzy w młodości, byli dobrymi sportowcami. Podczas spotkania dowiemy się np. co łączy byłego wojewodę olsztyńskiego Janusza Lorenza i prof. Zbigniewa Sindera, byłego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, a co prof. Jerzego Strzeżka, byłego rektora ART z Piotrem Grzymowiczem obecnym prezydentem Olsztyna.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 grudnia, w Muzeum Sportu UWM, czyli w Bibliotece Uniwersyteckiej w antresoli na 1 piętrze. Początek o godz. 11.