20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Jubileuszowa edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 21-23 września 2022 r.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to uniwersyteckie wydarzenie, które poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń ukazuje świat pełen fascynujących zjawisk - świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W tym roku zajęcia będą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

Do września zostało coraz mniej czasu, więc to dobry moment, by sprawdzić, na jakim etapie są przygotowania.

— Okres wakacyjny trwa, a my realizujemy plany związane z 20. Olsztyńskimi Dniami Nauki i Sztuki — informują przedstawiciele "Kortosfery", którzy w tym roku odpowiedzialni są za organizację ODNiS. — Zamknęliśmy już system zgłaszania elektronicznego osób chcących prowadzić zajęcia podczas tegorocznego Festiwalu. Program 20. edycji ODNiS zwiera ok. 400 różnego rodzaju aktywności. Na tym etapie prac jesteśmy w trakcie weryfikacji zgłoszeń.

Jak będzie wyglądał program jubileuszowej edycji święta nauki i sztuki w Olsztynie?

— Nie chcemy wszystkiego zdradzać, ale możemy uchylić rąbka tajemnicy. Będzie coś dla pasjonatów zagadek: „Młodzi detektywi w laboratorium na tropie zagadek chemicznych”, dla łasuchów — „Świat słodkości w żywności”, dla miłośników przyrody — „Las w szkatułce”, oraz coś dla tych, którzy stawiają na własny rozwój — „Twój mózg to Twoja firma, czyli co zrobić, aby wszystko dobrze funkcjonowało i firma przynosiła zysk?” — tłumaczą praownicy "Kortosfery". I dodają: — O zapisach na warsztaty i różnego rodzaju aktywności powiadomimy niedługo. Obserwujcie nas w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

 Kategoriami tematycznymi tegorocznego wydarzenia będą:

  • Tajemnice Przyrody
  • Zdrowe Życie
  • Świat Technologii
  • Bez Granic
  • Sztuka w nas

 

Ewentualne pytania prosimy kierować mailowo: kortosfera@uwm.edu.pl

i telefonicznie: Mikołaj Zadrożny tel. 089 524-55-66, Małgorzata Pijanowska-Glicner tel. 089 524 -55-64.