18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już po raz 18. zaprasza pasjonatów wiedzy na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Przez 3 dni – od 23 do 25 września – każdy może poczuć się studentem, badaczem, naukowcem.

Tegoroczna edycja będzie miała nieco odmienny charakter z powodu pandemii koronawirusa. Część zajęć odbędzie się w formie zdalnej, natomiast zajęcia z bezpośrednim udziałem uczestników zostaną przeprowadzone zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Jedno się nie zmieni. Na miłośników nauki czekać będą bardzo atrakcyjne wykłady, pokazy, warsztaty, wycieczki, konkursy i wystawy. Wszystkie zajęcia organizatorzy podzielili na 7 grup tematycznych, obejmujących bardzo szeroki zakres wiedzy: od humanistyki, poprzez nauki ścisłe, biologiczne, medyczne, aż po ekonomię, nauki społeczne i sztukę. Każdy będzie mógł znaleźć coś na miarę swoich zainteresowań. Organizatorzy planują przeprowadzenie ponad 450 wydarzeń. Program Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki wzbogacą także wieloletni i nowi partnerzy, którymi są zarówno instytucje naukowe, jak i kulturalne z miasta i regionu.

Zapisy na tegoroczne Dni Nauki i Sztuki rozpoczną się 10 września o godzinie 10:00. Aby to zrobić należy wejść na stronę:https://odn.uwm.edu.pl/, zalogować się lub zarejestrować i wybrać imprezę. Będzie można wziąć udział zarówno w zajęciach zdalnych, ale też odwiedzić UWM w małych grupach i skorzystać z warsztatów, pokazów, wycieczek.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki dofinansowane są z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Aktualne informacje dotyczące Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki znajdują się na Facebooku oraz na stronie www.dninauki.uwm.edu.pl.

Oficjalne otwarcie - Część Pierwsza

Część druga